Невже українки розучились страви готувати?

Середа, 03 квітня 2013 12:14 Автор  Іван
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Україна здавна славилася своєю кухнею. Її страви були відомі далеко за межами країни. Це обумовлено перш за все їх високими смаковими і поживними властивостями, різноманітністю використовуваних продуктів і способом кулінарної обробки. 

В українській кулінарії десятки тисяч рецептів страв, яких відрізняє простота приготування і чудові смакові якості. Українці жартують з приводу своєї кухні: “У нас просто: борщ, каша і третій кваша”.

Кому не відомі українські борщі, пампушки, галушки, вареники, коржі, калачі, гречаники, фарширована риба, шпиговані сало, печеня, буженина. Багато страви відрізняються вдалим поєднанням овочів та м’яса. Це  крученики, голубці з м’ясом, перець, фарширований м’ясом.

 

З малих років я уважно спостерів за тим, як поралась біля печі моя бабуся. Памятаю, як вона навчала мою сестричку: "вчися, дитинко, - не навчишся готувати борщ, ніхто заміж не візьме!...". 

Український борщ - найпопулярніше і улюблене блюдо, яке готують у кожній українській родині. Для мене це - цілий ритуал, тому що борщ ніколи не можна готувати поспіхом, нашвидкуруч. Приготування борщу вимагає зосередженості й особливого душевного настрою.  Одних тільки способів приготування борщу налічується більше 30, а до його складу входить близько 20 найменувань різних продуктів. 

До речі, класичному "Українському борщу" виповнилося більше трьохсот років, так стверджують історики. Кажуть, його придумали запорожські козаки.

Народ України славиться своєю гостинністю, бо "веселий гість – всьому дому радість". В українській хаті на столі на вишитому рушнику завжди лежав хліб, а поруч – сіль.

За стародавнім звичаєм хліб-сіль підносили дорогим гостям на знак глибокої поваги. Сучасне національне кулінарне мистецтво зберегло і збагатило давні добрі традиції. І сьогодні ні одна сімейне свято не обходиться без рулетів, кручеників, печені, холодцю, шинки, пиріжків з капустою, сиром, м’ясом, грибами, домашньої ковбаси, голубців, вареників.

В українській кухні знайшли своє відображення культурно-побутові традиції всіх регіонів. "У кожного краю свій звичай", "Світ один, але звичаї різні" – свідчать українські прислів’я. Кожен етнографічний район України має і особливості кухні. Самобутністю відрізняються етнографічні групи поліщуків і карпатських верховинців – гуцулів, лемків, бойків. Так, у гірських районах Карпат переважають страви із кукурудзяного борошна, грибів, молочних продуктів: кулешу, чир, мамалига, банош, токан, кукурузянка, бринза, будз, гуслянка, зільнікі, Соломаха, мачанка.

У пониззі гір готують страви з пшеничного борошна та різних овочів. Це галушки, вареники, пироги, гомбовці, кремзлики, паприкаш, голомбец.

Для кухні поліщуків характерні страви з картоплі і овочів: коми, деруни, мачанки.

Велика увага в українській кулінарії приділяється смаковими якостями страв, тому використовується безліч прянощів. Для приправ на Україні вирощують кмин, цибулю, часник, хрін, м’яту, перець, чебрець, петрушку, пастернак. Чимало страв ароматизують свіжою зеленню кропу, петрушки.

Хоч я і вмію готувати багато смачних страв, але найулюбленішою стравою для мене залишається - капусняк) Наступного разу я поділюсь рецептом українського борщу, якого навчився готувати, поки бабуся навчала сестричку!))

Тож, Смачного вам, мої друзі!!!
 

  {soccomments}

Детальніше в цій категорії: Український борщ з пампушками »