В Ужгороді побачило світ видання "Петро Часто: між Україною та Америкою"

Четвер, 28 грудня 2017 09:35 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

До бібліографії, яка містить майже півтори тисячі позицій, увійшли журналістські матеріали автора в періодиці Закарпаття та газетах української діаспори США.

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка днями видала бібліографічний покажчик «Петро Часто: між Україною та Америкою». Майже 200-сторінкове видання, що присвячене 40-річчю літературної діяльності автора, відбиває художню та публіцистичну грані таланту письменника з філософським світоглядом, журналіста з півстолітнім стажем, багаторічного редактора найстаршої україномовної газети Америки «Свобода» Петра Часта.

Відкривається книжка передмовою журналіста й письменника Олександра Гавроша, який проаналізував життєвий і творчий шлях закарпатського інтелектуала, що нині мешкає у Флориді. До речі, у покажчику подана й біографія Петра Часта. Для докладнішого знайомства з непересічною особистістю придасться велике інтерв’ю з журналістом і письменником, записане під час відвідин Закарпаття.

До бібліографії, яка містить майже півтори тисячі позицій, увійшли журналістські матеріали автора в періодиці Закарпаття та газетах української діаспори США. Покажчик не претендує на вичерпність, проте основний масив публіцистики автора з 1966 до 2017 року в книжці представлений.

Видання також вміщує фото з архіву Петра Часта та обкладинки 13 його книжок.

Це друге видання в серії «Закарпатська публіцистика в іменах: бібліографія», започаткованій у 2014 році. Наступного року вийде бібліографічний покажчик ще одного корифея журналістики краю Михайла Бабидорича.

Автор: Іванка Когутич