У Нью-Йорку презентували англомовну книжку про добровольчі батальйони

Неділя, 29 квітня 2018 01:25 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Посольстві України у США презентували . Книга окреслює події 2014-2015 рр., коли для збройного опору російській гібридній аґресії під егідою Міністерства внутрішніх справ (МВС) України була створена система добровольчих підрозділів. Книжка вийшла українською й англійською мовами.


У презентації взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний посол України в США Валерій Чалий, державний секретар МВС Олексій Тахтай, перший заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін, представники громадських українських та волонтерських організацій у США.

За словами п. Авакова, вже четвертий рік Україна збройно захищає свою незалежність у протистоянні підступній гібридній аґресії Росії, яка всупереч міжнародному праву анексувала Крим та окупувала частину Донбасу. Ціною життя тисяч українських громадян ми насправді боронимо мир і демократичні цінності західної цивілізації від цинічної неоімперської політики нашого східного сусіда.

«Це непроста і виснажлива боротьба України. Ми вдячні міжнародному співтовариству за потужну підтримку нашої держави на світовій арені. Саме завдяки цій єдності вдається суттєво стримувати загарбницькі апетити російського аґресора. Ми вдячні кожному іноземному громадянину, а особливо представникам численної української діаспори у США, за допомогу, яку вони надали для відновлення оборонного потенціалу нашої держави. Повірте, кожен долар, перечислений українським волонтерським організаціям, кожна одиниця спорядження, одягу й амуніції, надіслана на фронт у бойові українські підрозділи на Донбас, кожна виголошена промова чи прийнята світовою спільнотою резолюція за Україну — це реальна допомога у захисті цивілізованої демократичної Європи і всього вільного західного світу», — зазначив міністр.

Проект «Добробати» — це понад 30 спогадів від ключових учасників подій тодішнього військово-політичного керівництва України, командирів кадрових військових формувань, новостворених добровольчих підрозділів, політиків, волонтерів, журналістів, громадських діячів і звичайних бійців.

Книжка вийшла 2016 року накладом понад 10 тис. примірників, значна частина якого була презентована безпосереднім учасникам тих подій і родинам загиблих. Видання було представлено на Львівському та Київському книжкових форумах, а також в Інституті Святого Володимира в Торонто.

Під час заходу п. Аваков також репрезентував документальний фільм «Україна. 100 днів над прірвою». «Багато хто у світі не розуміє, що діялося в Україні 2014 року. А ця документальна стрічка повністю показує, що відбувалося під час окупації Криму та захоплення Донбасу. Світ повинен знати правду», — сказав він.

Фільм розповідає про стоденний період від 22 лютого до 25 травня 2014 року, коли Україна залишилася без президента, всі гілки влади стали паралізованими, армія і правоохоронна система — недієздатними, а країна опинилась на порозі повномасштабної війни.