Єрусалимська церква підтримала Вселенського патріарха

Середа, 24 жовтня 2018 11:16 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Патріарх Єрусалимський Феофіл III звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з листом щодо допомоги його Церкві.

Про це повідомляє грецький сайт Orthodoxia.info, зазначаючи, що таким чином Єрусалим дав чітко зрозуміти, чию сторону займає Церква у подіях у православному світі, пише Укрінформ.

Лист від Феофіла Варфоломію передав екзарх Єрусалимського Патріархату в Константинополі, архиєпископ Анфидонский Нектарій.

"Пройшли ті часи, коли Патріархи Сходу змушені були через труднощі подорожувати у всі кінці світу для того, щоб просити допомогу для своїх церков і таким чином були змушені бути поступливими", - цитує сайт екзарха Єрусалимського Патріархату.

Зазначається, що таким чином Вселенський Патріарх Варфоломій і Патріарх Єрусалимський Феофіл III дали "урок історії" молодим Церквам.

У листі, зокрема, Церква Єрусалиму попросила від Вселенського Патріархату Святе Миро для його потреб - вищої сполучної ланки між православними Церквами.

"Цей крок Єрусалимського Патріархату, який є четвертою Церквою серед найдавніших престолів і першою в історії християнства, окрім свого символізму, дав усім зрозуміти свою позицію щодо того, що відбувається", - йдеться в повідомленні.

Сайт також вказує на те, що Вселенський Патріарх, у свою чергу, не забув згадати про стародавні зв'язки між двома Церквами, підкресливши, що, "коли треба за вимогами поточних умов, Патріархи Єрусалиму завжди брали участь у прийнятті важливих рішень у Константинополі для майбутнього Православної Церкви".

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається