У Києві нашестя сонячних метеликів

Вівторок, 05 червня 2018 08:26 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
У Києві нашестя сонячних метеликів Фото - Валерій Корнєєв

Цими днями майже весь центр столиці України заполонили сонячні метелики - прекрасні створіння із золотаво-чорним малюнком, що нагадує тигрячий, на ніжних крильцях. У понеділок, 4 червня їх було безліч. Що це за метелики та звідки вони взялися - читайте нижче.

Їх бачили на Контрактовій та КПІ, на Борщагівці та на Печерську, на Лук'янівці й Оболоні.

Користувачі у соцмережах публікують фото метеликів і запитують, звідки і чому їх у місті стільки.

Загадку розкрив доктор біологічних наук, завідувач відділу загальної та прикладної ентомології Валерій Корнєєв із інституту зоології НАН України у пості у Facebook:

"Сонцевик чорно-рудий (Nymphalis xanthomelas) - так зветься метелик, який у масі з'явився сьогодні - має гусінь, що живиться на різноманітних листяних деревах, переважно на вербах і тополях.

Минулий рік був для нього особливо сприятливим, і дорослі метелики минулого року були також численні", - написав науковець.

"Весна цього року була "моментальною", тож і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день.

Відтак, уся гусінь (а її було ще більше, ніж торік), швидко розвинулася за травень, залялькувалася також майже у той самий час.

Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили дорослі метелики", - додав пан Корнєєв.

За словами науковця, в Європі і аж до Центральної Азії ентомологи спостерігають падіння чисельності більшості видів метеликів.

Причиною цього є природні умови, вплив людини, зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави, вони гинуть.

"Наш герой - сонцевик чорно-рудий - стійкіший, легко мігрує і всюди знаходить їжу, тому й спалах чисельності дав такий, що його помітили геть усі", - пояснив вчений.

Подивіться, скільки їх обліпило будівлю МЗС у центрі Києва.