У Бабиному Яру відкриють пам'ятник українській поетесі Олені Телізі

Четвер, 23 лютого 2017 11:34 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

25 лютогоо 13:00 на території заповідника Бабин Яр буде відкритий пам’ятник громадсько-політичному діячу, учасниці українського визвольного руху, поетесі Олені Телізі.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виступу на засіданні Київради.

"Київ, Україна на гідному рівні провели заходи зі вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру до 75-ої річниці трагедії. І ми обіцяли також вирішити питання щодо вшанування пам’яті громадсько-політичного діяча, учасниці українського визвольного руху, поетеси Олени Теліги І в її особі – усіх українських патріотів, які боролися за незалежну Україну, – зазначив Віталій Кличко.

Як повідомив шостий голова ОУН Богдан Червак, на постаменті, де встановлено скульптуру, є напис: “Пам’ятник Олені Телізі та її соратникам, що загинули за незалежність України”.

Мер Києва також зазначив, що вартість пам’ятника – близько 8 млн грн, передає прес-служба КМДА. 

Читайте також: 21 липня 1906 року народилася Олена Іванівна Теліга

Олена Іванівна Теліга (дівоче прізвище Шовгенова) народилася 21 липня 1906 року в місті Іллінську під Москвою у шляхетній родині. Мати майбутньої поетеси Уляна (Юлія) Степанівна Качковська була родом з Поділля з сім'ї священика. Батько Іван Опанасович Шовгенов (Шовгенів) з 1905 по 1911 рік жив і працював у Москві, а з 1911 року певний час виконував обов'язки професора у Санкт-Петербурзькому університеті.