Українці разом з поляками знімуть фільм про Квітку Цісик

П'ятниця, 27 вересня 2013 13:42 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українці та поляки працюють над створенням спільного фільму про відому американську співачку українського походження Квітку Цісик. Стрічка, в якій буде поєднана документалістика, художнє кіно та анімація, зніматимуть одразу кілька польських режисерів.

Про це йшлося сьогодні під час прес-конференції відомого польського оператора та режисера Яцека Ґжеляка у Львові.

«Квітка Цісик – наша, українка, яка є постаттю світового рівня. Вона була цією особистістю, яка заслуговує, щоб про неї створили фільм», – зазначив під час прес-конференції ініціатор проекту депутат Львівської міськради Роман Грицевич.

За його словами, до створення стрічки вирішили залучити саме польських режисерів, адже вони активно розвивають кіномистецтво своєї країни. Сьогодні, 27 вересня, відомий польський оператор та режисер Яцек Ґжеляк приїхав до Львова, щоб офіційно почати роботу над реалізацією проекту.

Зараз знімальна група працює над пошуком інформації для фільму: шукає людей, які були знайомі з Квіткою Цісик, відео з нею. На основі цих даних фахівці писатимуть сценарій.

Яцек Ґжеляк розповів, що проект не буде традиційним біографічним фільмом. У ньому режисери планують поєднати і документалістику, і анімацію, і художній фільм.

«Постать, про яку ми говоримо, надзвичайно цікава, тому ми працюватимемо в кількох форматах. Це новаторський підхід, де поєднується документалістика, художній фільм та анімація. Саме тому над стрічкою працюватимуть одразу два режисери. Один займатиметься анімаційним фільмом (професор Єжи Куця (Jerzy Kucia), інший – документально-художнім (Мірослав Ґроновський (Mirosław Gronowski)», – розповів Яцек Ґжеляк.

Роман Грицевич зазначив, що стрічка розповідатиме не лише про постать Квітки Цісик, а й про її родину. Зокрема, про її сестру та батька, Володимира Цісика, який був музикантом і композитором. Також у стрічці глядачі дізнаються і про те, що зроблено в пам’ять співачці в Україні з 2008 року: про відкриття меморіальної дошки, музею співачки у Львові та співочої вулиці.

За словами польського режисера, зйомки стрічки почнуться аж через рік. Півроку знімальна група працюватиме над опрацюванням матеріалу, ще півроку відбуватиметься технічна підготовка. Яцек Ґжеляк зазначив, що фільм зніматимуть в Україні, США та Польщі.

«У Польщі є павільйони з потрібною технікою та декораціями для відтворення атмосфери того часу. Тому над проектом працюватимуть у трьох країнах», – пояснив асистент з міжнародних питань університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні Данило Тканко, який теж задіяний у проекті.

Данило Тканко додав, що в майбутньому фільм планують представити на міжнародних кінофестивалях у Польщі, Іспанії та Італії.

джерело: zik