Побачила світ книга спогадів багатолітнього голови СУМ др.Омеляна Коваля “Спомини мого життя” Рекомендовані

Понеділок, 05 грудня 2016 14:23 Автор  Орест Опубліковано в Дозвілля
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Автор – багаторічний очільник Центральної Управи Спілки Української Молоді (1958 – 1978 рр.), провідний діяч бандерівського руху, першою значною справою якого було створення в Долинському районі українського Державного Правління після проголошення Акту 30 червня 1941 року у Львові.

Заарештований гестапо, перебув львівську тюрму на Лонцького, краківську тюрму Мотелюпіх і потрапив у перший етап українських політичних в’язнів в концтаборі Аушвіц.

У своїх спогадах згадує, як капо в таборі розправлялися з братами Степана Бандери Олексою і Василем, проігноровані досі українськими істориками два “українських” бараки в Аушвіці, в яких сиділи українці, ув’язнені за боротьбу за Українську Державу, про побут в таборі та щастя і друзів, які допомогли вижити в нелюдських умовах.

В післявоєнний час опинився на еміграції в Німеччині, потім у Бельгії, і своє життя присвятив громадській праці на користь Україні. Був очільником Спілки Української Молоді, головою української громади в Бельгії, членом Головного Проводу ОУН (б), відповідав у Проводі за налагодження міжпартійних стосунків на еміграції та освіту покоління, народженого у вигнанні.

Повернувся в Україну, і зараз мешкає у Львові. Нагороджений Президентом України орденом Свободи.

Про все це, і багато що інше – на сторінках 240-сторінкового видання, яке побачило світ у видавництві Галицька Видавнича Спілка. Серед них – 20 сторінок архівних фотографій.

Упорядник видання – к.і.н. Микола Посівнич, редактор – Ярослав Сватко. Книга буде цікава тим, хто цікавиться історією визвольної боротьби середини минулого століття та політичною діяльністю української діаспори.

Джерело: cym.org