Станісла́в Бато́вський-Ка́чор

Середа, 29 січня 2014 13:07 Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Станісла́в Бато́вський-Ка́чор (народився 29 січня 1866 у Львові - 5 травня 1946 ,там же) - відомий як польський художник - баталіст.

Народився у Львові в польській родині дворян. У 1883-1885 навчався у Краківській академії красних мистецтв , а в 1887-1889 у Віденській Академії мистецтв під керівництвом Олександра Лізен-Маєра . Пізніше жив ​​у Парижі та Римі, побував в Іспанії , Марокко і Криму .Після подорожей повернувся в своє рідне місто Львів, де залишався до кінця свого життя. Був одним із засновників Львівської Асоціації молодих польських художників. У 1903-1914 створив власну школу живопису - Вільну Академію мистецтв, у якій навчалися і українські художники (Олена Кульчицька, Микола Івасюк та ін.). Був у числі засновників львівської асоціації молодих художників « Młoda Sztuka » (« Молоде мистецтво »).


Художник Станіслав Качор Батовський спеціалізувався в батально- історичному живописі , писав пейзажі , портрети та картини релігійного жанру. Пробував себе у графіці , займався проектуванням львівських промислових підприємств, зокрема , компанії « Merkury » у Львові (1921).
Будучи шанувальником творчості Яна Матейка і Генрика Сенкевича , створив серію ілюстрацій до " Трилогії " Г. Сенкевича ( «Вогнем і мечем» , «Потоп» , «Пан Володиєвський »).


Займався також настінним розписом . Створив вітражі «Оборона Львова Святим Яном з Дуклі » для Латинського кафедрального собору у Львові.
Написав картини на українську тематику: «Вечорниці», «Битва з татарами» та ін. Брав участь у розписах львівського міського театру. Вілла художника у Львові на вулиці Poninski (нині Івана Франка) в даний час польське консульство .
Серед відомих робіт майстра: "Вид Львова" (1898), триптих «Атака крилатих гусар під Хотином в 1621 році» ( 1928), "Грюнвальдська битва" (1910), "Козацька кіннота на вулицях Львова" (1916) , "Оборона Львова Святим Яном з Дуклі" ,"Портрет молодого гуцула".