22 cерпня

Четвер, 21 серпня 2014 23:15 Автор 
Оцініть матеріал!
(5 голосів)
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=3cBgQsvPSnk{/youtube}

Член Спілки композиторів України, відомий канадський  композитор, піаніст, диригент, педагог Гері (Гарі) Кулеша, Gary Kulesha, народився 22 серпня 1954 року в місті Торонто, Канада.

 Музичну освіту композитор здобув у Королівській консерваторії музики, де отримав диплом по класу фортепіано (1973), пізніше диплом по класу теорії музики (1976) та по класу музичної композиції (1978 р.). Був учнем Вільяма Г. Ендрюса і Самуеля Доліна.  З 1978 по 1981 роки Гері Кулеша  вивчав композицію в Англії у  Джона МакКейба  та в 1982 році в Нью-Йорку, США, де його вчителем був Джон Корільяно.

З  1988 року по 1992 рік Гері Кулеша обіймав посаду Composer-in-Residence у симфонічному оркестрі Кітченер-Ватерлоо симфоні, Kitchener-Waterloo Symphony (оркестр працював у двох містах: Кітченер та Ватерлоо) та при Канадській оперній компанії (1993-1995),  з 1995 року Г. Кулеша працював композитором-радником при  Симфонічному оркестрі міста Торонто.   Згодом починає викладати на музичному факультеті в Університеті Торонто. 
У 2002 році композитор отримав високу нагороду від National Arts Centre Orchestra. У композитора чималий доробок. Лише перелік назв справляє велике враження як кількістю, так і різноманітністю жанрів, серед яких є і камерна, і хорова, і оперна музика, і сучасна електро-акустична (http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_Kulesha). За власні твори та диригентську діяльність Гері Кулеша неодноразово отримував відзнаки та нагороди (http://www.kulesha.com/)
Гарі Кулеша - чоловік Людмили Кузьменко,також Члена Спілки композиторів України.  
Його твори можна послухати на сайті композитора, а також на інших сайтах інтернету.