Уродженець Одеси

Понеділок, 09 березня 2015 21:12 Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
    Ми приходимо в цей світ і відходимо, залишаючи по собі сліди. Кожний камінь бруківки під нашими ногами кимось покладений, кожний найменший б удиночок кимось спроектований, чиїмось серцем вимріяний, за чийсь кошт збудований чиїмось руками, кимось захищений від руйнувань...
 
LE-PALAIS-DE-JUSTICE-BRUSSELLS-1-K4290.jpg
 
     Забуття, зневага, руйнація - мабуть, найстрашніші вороги кожної живої душі, адже вона невмируща. Бачити, чути, відчувати, як нищиться та припадає пилом те, чому було сердечно та з повним відданням присвячене життя, - невитравний біль як на землі, так і після переходу в інший вимір... Проте людина не може не забувати про щось, про когось -  власне життя, клопоти, життєві випробування ставлять свої умови. І все ж час від часу ми зупиняємось, роззираємось, цікавимось і захоплюємось.
         І завжди є ким!
 WWPARLIAMENT-SQUAREEDINBURGH-1-Q3958.jpg
     Вільям Францевич Валькот (англ.William Walcot) у 20-х - 30-х роках минулого століття вважався найкращим рисувальником у Англії. А чи знаєте ви, що він народився в Україні?!
    Так, британський гравер і російський архітектор  стилю модерн, який спроектував готель "Метрополь" у Москві, народився 10 березня 1874 року в Одесі. До речі, для рідного міста, міста свого народження, архітектор розробив проект англійської церкви (1890-і, Одеса).
  Вільяма Валькота, як архітектора, мистецтвознавці впізнають за архітектурним патентом   ''Жіноча голівка'' - особливим орнаментом  з трапецієподібних перетворень (іноді вживають інше слово - спотворень). Ця "Голівка" є легко впізнаваним символом російського стилю модерн. 
   Народився майбутній митець у Люстдорфі (передмістя Одеси) в багатонаціональній  родині: батько - шотландець, купець на прізвище Енох Шеннон, відомий як Френк Валькот,  мати Катерина, дочка багатого землевласника,  була російсько-німецького походження.
    Ріс хлопчина у Європі (Іспанії, Франції, Бельгії) та Південній Африці. Коли прийшов час віддавати дитину в школу, його мати разом з ним та молодшим братом повертаються додому. Згодом  навчається в Ам'єні та Парижі. У 17 років приїжджає до Росії для вступу до Імператорської Академії мистецтв.Закінчивши академію по класу Л. Бенуа, продовжує освіту в Парижі у Г.Редона в Ecole des Beaux-Arts.
       Переїхавши до Москви після Парижа, працює в Абрамцевських керамічних майстернях Сави Мамонтова.  Спроектував готель «Метрополь » (1898-1902) в Москві та два приватних будинки у Пречистенському провулку (у 1899 році Мамонтова заарештували за звинуваченням у фінансових махінаціях, тому не всі спільні проекти  були здійснені). Працюючи в Москві над кількома проектами, Вільям продовжував їздити в Лондон, відвідав Рим. Разом з іншим майстром модерну в Російській імперії, що мав селянське походження, Іваном Гавриловичем Кондратенком розробив проект  будинку для  торгово-будівельного товариства(1900—1901, Москва, М'ясницький проїзд, 4).
_Walcot.jpg
(Мозаїка виконана Вільямом Валькотом)
      У Москві скульптор зустрів свою майбутню дружину Маргарет (Margaret Ann O'Neill)ірландську гувернантку та Фрейлину при російському дворі. Проте у 1904 році  Вільям з дружиною  виїхали на острів Уайт, сподіваючись, що дружина одужає від туберкульозу, але вона там померла. Це, можливо, мотивувало Вільяма  остаточно покинути  Росію.
    Після приїзду у Великобританію у 1906 році митець спочатку  працював художником-графіком для південноафриканського архітектора Юстаса Фрера (1863-1944).Незабаром став позаштатним рисувальником, що робив малюнки для ряду провідних архітекторів.
    У Великобританії Валькот не зумів утвердитися як архітектор-практик - за все життя тут він спроектував і побудував лише одну  будівлю (61, Сент-Джеймс Стріт, Лондон, 1933), однак став знаменитим майстром архітектурної графіки та міського пейзажу. Працюючи з провідними британськими архітекторами ( Едвін Лютьєнс , Герберт Бейкер, Естон Уебб), у Римі , Парижі, Нью-Йорку, Валькот створив безліч архітектурних ескізів і міських пейзажів у манері, близькій до імпресіонізму. 
    У 1911 році Валькот одружується з Алісою Марією Вілан (Wheelan),  яка народжує від нього двох дочок. Сімейне життя з Алісою триває не довго - з 1922 року він живе ​​з Адою Грейс Чемберлейн (Ada Grace Chamberlain), відомою як Марго (Margot). У пари народжуються дочка і син.
   У 20-х-30-х роках Валькот - найвідоміший рисувальник Англії.  Видає перший альбом власних картин і гравюр (1919), його обирають дійсним членом британських художніх товариств (1913-1922), зокрема Королівського товариства британських художників.
WWalcot.jpg

WWPARLIAMENT-SQUAREEDINBURGH-1-Q3958.jpg

   З початком  Другої світової війни художник втратив замовлення. Переїхавши з родиною в Дітчлінг у маєток Франка Бренгвінавін живе у Будинку престарілих ім. Святого Георгія (St George’s Nursing Home, Hurstpierpoint, Sussex)де 21 травня 1943 року випадає з вікна (припускають, що це було самогубство, хоча є й інше припущення - загинув під час бомбардування).
-----
Детальніше в цій категорії: « 25 лютого Він малював Карпати »