Святославу Вакарчуку сьогодні - 40

Четвер, 14 травня 2015 12:20 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сьогодні, 14 травня, легендарний український музикант Святослав Вакарчук святкує ювілей 40 років!

Святослав народився 14 травня 1975 р. у м. Мукачеве Закарпатської області у сім’ї львівського професора фізики Івана Вакарчука. Закінчив Львівську лінгвістичну гімназію з поглибленим вивченням англійської мови (колишня школа № 4) зі срібною медаллю. Два роки займався у музичній школі за класом скрипки, паралельно навчаючись грі на баяні.

1991–1996 – навчався на фізичному факультеті Львівського університету (спеціалізація – теоретична фізика). Друга вища освіта – економіст-міжнародник. 1996 – вступив до аспірантури на кафедрі теоретичної фізики того ж університету.

1994 році він став одним із засновників легендарного гурту «Океан Ельзи». У грудні 1994 гурт виконав свої перші чотири демозаписи на студії «Галвокс».

Перший серйозний виступ відбувся 12 січня 1995 року перед Львівським оперним театром, де зібралося 7 тисяч глядачів. Того ж року в рамках авторського музичного проекту «Є» відомого львівського музиканта Олега Джона Сука, гурт зняв свій перший (неофіційний) відеокліп на пісню «Long time ago», пише Вікіпедія, та виступив на фестивалі «Червона Рута» у Львові. 1996 року гурт випустив максі-сингл «Будинок зі скла», що розповсюджувався серед шанувальників. Починаючи з того ж 1996-го, ОЕ почав активно концертувати – не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині та Франції, взяв участь у Таврійських іграх, а також разом з іншими українськими гуртами виступив на одній сцені з Deep Purple під час Осіннього Рок-Марафону в Києві. 1997 року відбувся перший значний сольний концерт гурту у Львові. У квітні 1998-го музиканти переїхали до Києва.

 

Навряд чи тоді 19-річний Слава здогадувався, що через 20 років його пісні співатимуть всі. А в найважчі для України часи - саме його заклик "Вставай" об'єднає всю країну.

Нині гурт є беззаперечно найпопулярнішим в Україні. Пісні «Океану Ельзи» були символами двох революцій!

Як стало нам стало відомо, Вакарчук вже не приховує свою кохану жінку Лялю:

"На мені лежить величезна відповідальність за багатьох людей: за батьків, за друзів, за групу, за шанувальників, за улюблену жінку ... По-моєму, про Лялю вже всі знають. А я просто не хочу, щоб моє особисте життя ставало надбанням громадськості. Я занадто ціную почуття, наш внутрішній зв'язок, і не хочу до нас нікого пускати", - розповідає Славко.

"З Днем народження! Тому, хто перетворює енергію творчості на радість для мільйонів-щастя! Любимо тебе!", привітали іменинника на офіційному Twitter групи "Океан Ельзи".

Святославу Вакарчуку сьогодні - 40

Також на своїй сторінці у Facebook музиканта привітав Петро Порошенко.

"Так, це не наша війна! З твоїми піснями ми стаємо мудрішими та сильнішими! Дякую, Святославе!", - написав Президент України.

Святославу Вакарчуку сьогодні - 40

Легендарного виконавця вітають не тільки колеги та друзі з України, привітання летять з усього світу.

Колектив інформаційного порталу української діаспори "Стожари" щиро вітає, Святослава!!!!

Любимо, поважаємо, цінуємо. Бажаємо творчого натхнення, відданих фанатів, здоров'я та побільше концертів!

З днем народження!

Вакарчук в дитинстві