Борис Антоненко-Давидович

Четвер, 06 серпня 2015 10:39 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

5 серпня 1899 р. (м. Ромни Сумської обл. - 1930) народився Борис Антоненко-Давидович, письменник, літературний критик, довголітній в’язень радянських концтаборів. Автор книжок "Запорошені силуети", "За ширмою", "Слово матері", "Як ми говоримо", "Смерть. Сибірські новели. Завищені оцінки".

"Правильно й чисто говорити своєю мовою може кожний, аби тільки було бажання. Це не є перевагою вчених-лінгвістів, письменників або вчителів-мовників, це - не тільки ознака, а й обов'язок кожної культурної людини. Культурними в нас мусять бути всі, незалежно від того працює людина розумово чи фізично."

Бориса Антоненка-Давидовича звинувачували у «приналежностi до контрреволюцiйноï нацiоналiстичноï органiзацiï» (УВО), яка нiбито силою зброï «прагнула повалити Радвладу на Украïнi i готувала iндивiдуальний терор проти Компартiï i Радянськоï держави».

На пiдставi цiєï фальшивки Бориса Антоненка-Давидовича було засуджено на 10 рокiв концтаборiв, де письменник пройшов усi кола ГУЛАГiвського пекла, а пiсля того був вiдправлений на довiчне заслання в село з промовистою назвою Малоросєйка Больше-Муртанського району Красноярського краю.

Був реабілітований лише 1956 року.

Детальніше в цій категорії: « Дипломат Надія Пайо »