Надія Пайо

Субота, 08 серпня 2015 16:42 Автор 
Оцініть матеріал!
(5 голосів)
   У 1887 році у відомому приморському місті Одеса народилась майбутня зірка косметології, одна з перших жінок-лікарів Франції, ім'я якої увічнене у французькій енциклопедії.
    Надія, відома світові як Надя Пайо, Надя Раша, Надін Пайо (Nadine Payot, ім'я Надін прийняла після отримання громадянства у Франції), Лікар Пайо у дівоцтві була Грегорія. Походила з досить багатої родини, яка забезпечила дівчинку німецькими та французькими гувернантками. Начитана та жвава Надійка цікавилась усім, та найперше - людським тілом, здоров'ям, медициною. Понад усе вона бажала стати лікарем.
    У 1907 році, досягнувши 20 років, Надія  їде до Швейцарії, в Лозанні вступає до університету на медичний факультет і навчається там 6 років. Щасливо закінчує  заклад та  виходить заміж за інженера Едмонда Пайо, випускника Політехнічного інституту. Після весілля пара переїжджає до Буенос-Айреса, де залишається на 4 роки. І тут Надія не полишає медичну освіту, у вільний час працюючи волонтером у місцевих притулках, лікарнях, диспансерах,  допомаючи бідним, у яких не було грошей на медичні послуги.
   У 1917 році родина Пайо переїжджає до Нью-Йорка. Популярні салони Елізабет Арден і Хелени Рубінштейн справляють на жінку настільки сильне враження якістю обслуговування, що вона просто горить бажанням рухатись у напрямку допомоги жінкам бути гарними. У Нью-Йорку Пайо знайомиться з легендарною російською балериною Анною Павловою. Різниця між молодістю по-юнацькому гнучкого  тіла танцівниці та втомленим, виснаженим  обличчям зі зморшками та провисаючою шкірою,  змусили Надію ще серйозніше зайнятись питанням красивої здорової зовнішності. Лікар приходить до висновку, що для підтримки форми необхідно регулярно не забувати тренувати також м'язи обличчя і правильно підживлювати не лише весь організм, а й шкіру. Тут, у Нью-Йорку, Надія остаточно вирішує стати косметологом, щоб застосовуючи свої медичні знання та досвід, допомогати жінкам у збереженні та покращенні шкіри обличчя.
   У 1920 році Надія повертається з чоловіком у Францію , тут вона працює над створенням косметики у власній квартирі, згодом засновує косметичну лабораторію, використовуючи у роботі  бджолиний віск, квіти, ефірні олії. Перший продукт - середник для зняття макіяжу під назвою "Golden Rays", пізніше з'являються креми та лосьон "Speciale 5". Успіх  цієї косметичної продукції (бренд "Пайо", Payot) був величезний.
     На початку своєї кар'єри лікар працювала у тісній співпраці з фармацевтами. Надія Пайо сформулювала принцип «культури для шкіри обличчя і шиї», у якому йдеться, що при нанесенні крему необхідно стимулювати кожен м'яз, а продукцію підбирати відповідно до типу шкіри.
    1201895-1.jpg
      У 1925 році Пайо відкриває Інститут Краси у Парижі, який починає готувати майбутніх косметологів. Згодом буде створено ще один інститут, цього разу за межами столиці.
Payot_Nutricia_Creme_50ml.jpg
     Починають працювати нові лабораторії, процедурні кабінети, офіси, магазини. Впізнаваними символами косметики Пайо стає її улюблений фіолетовий колір та квітка орхідея. У 1937 році Надин салон краси  у Парижі був найбільшим у Європі та одним з найбільших у світі. Серед клієнток Наді Пайо помічають  Інгрід Бергман, Риту Хейворт, Грету Гарбо та ін. До речі, її відвідувачі не тільки отримували послуги, а й проходили курси догляду за шкірою. Ім'я Наді Пайо стає відомим у всій Європі та США.
     "Краса - не питання грошей, жінка потребує лише три основні речі для догляду, щоб залишатися красивою: очистити, зволожити і живити шкіру якісною продукцією" (Надія Пайо).
       За час своєї кар'єри Надія Пайо опублікувала кілька книг, серед яких: "Мистецтво бути красивою", "Книга краси" та "Фізичний догляд за обличчям та шиєю". У своїх роботах косметолог викладає свої філософські думки та пропонує 7 масажних рухів і 4 гімнастичні, детально описує способи поетапного догляду за шкірою: очищення, харчування та стимуляція.
Untitled-2.jpg
      
      Вже після війни, у 1947 році, Надія створює першу Школу естетики з косметичними процедурами, де при
 догляді за тілом використовують: на додаток до ручного масажу електричний,  ванни (зокрема термальні, створюється іонізований туман), процедури проти целюліту, для схуднення парафінові аплікації, масаж струменем води. Крім того, справжня інновація на той час - «підводний душ" з гідростатичною ванною, де за допомогою насадок моделюється силует.
     Косметологічний бізнес Надії постійно розвивається. У 1950-х рр. Надя  передає управління Інститутом краси своєму чоловікові, а сама продовжує розробляти косметичні засоби і методики по догляду за шкірою, удосконалюючи свої  омолоджуючі креми та маски, зокрема сворює  крем "Ембріональний" і  пропонує серйозніший масаж - тепер з 42 рухів, читає лекції та бере активну участь у конференціях, вільно спілкуючись  російською, англійською, французькою, іспанською та німецькою мовами, і неодноразово нагадує:
  
«Я довгі роки дбала про своє тіло, але одного разу я зрозуміла, що треба дбати і про свою душу. Краса - це гармонія, а гармонія - це стан душі ». 
          На саме Різдво 1966 року Надія померла у швейцарській лікарні, лише трошки не дотягнувши до свого 80-річного ювілею. Вже після її смерті стало відомо, що вона заснувала (разом зі своїм сином) навчальний заклад для дітей з труднощами у навчанні. 
    Надії вже давно нема, однак бренд "Пайо", створений нею, активно працює по всьому світу, тримаючи марку.