Французький скульптор зі Львова

Субота, 22 серпня 2015 09:24 Автор 
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

640px-LEscalier.JPG

  На досить поширене у світі прізвище Ковальський реагую з глибоким теплом і радістю. Додаються родинні спогади -  теплі зустрічі з представниками гілки священничого роду Ковальських, а також сердечна вдячність сучасній українській письменниці Ксенії Ковальській за зворушливу та незабутню несподівану підтримку у тяжку хвилину. 

  До того ж, скільки не дивлюсь, а кожного разу зачіпають мене за живе полотна Лева (Леона, Лео) Ковальського, про якого згадувала тут у невеличкій біографічній статті "Автор спогадів про М. А. Врубеля та М. М. Ге" (http://svitua.org/index.php/tsikavo/vydatni-ukraintsi/item/2737-lev-kovalskyi), а також портрет Тараса Шевченка, створений з 5000 цвяхів львівським художником Олегом Ковальським.

    Однак сьогодні хочу познайомити вас з  Петром Ковальським, Piotr Kowalski,  французьким скульптором, архітектором і містобудівником польського походження, який народився у Львові  далекого 1927 року ( 2 березня, Львів - 7 січня 2004р. в Парижі).

  Петро Ковальський покинув Батьківщину у 1946 році, коли йому було 19 років. Дороги життя повели його до Швеції,  Бразилії,  СШАФранції.

1946 року скульптор працював у Бразилії з ландшафтним архітектором Робертом Бурле Марксом.

Згодом вивчав архітектуру та фізику з математикою у Норберта Вінера в Массачусетському технологічному інституті в Кембриджі (штат Массачусетс) (Сполучені Штати Америки) і в Геттінгені. Після закінчення закладу в 1952 році Петро працював у офісі архітектора Пея в Нью-Йорку впродовж одного року. У 1953 Ковальський оселився в Парижі і працював там. У п'ятдесяті роки посилено займався міським плануванням, зокрема, на запрошення Марселя Брейера брав участь у будівництві будівлі ЮНЕСКО в Парижі. У 1955 році заснував свою власну дизайн-студію.

1961 року Петро виграв конкурс на будівництво залізничного вокзалу в Тунісі.

640px-LEscalier.JPG

 З 1978 по 1985 р. очолював майстерню в Центрі перспективних візуальних досліджень у Массачусетському технологічному інституті на стипендію від  фонду Рокфеллера.

 

 Починаючи з сіtumblr_lje6ggZK8N1qzp6i2o1_500.jpgмдесятих років Петро займався створенням просторових композицій, де окремі елементи рухаються під впливом зміни температури.

У вісімдесятих роках виконував кілька міських проектів у Південній Кореї та Японії, зокрема, у Токіо і Кіото.

Його шанують і пам'ятають у світі, вважаючи унікальною творчою особистістю.

                                            kowalski_piotr-sphere_n2-OMaa2300-10170_20141029_29875_163.jpg