Закоханий в Україну

Понеділок, 07 вересня 2015 21:38 Автор 
Оцініть матеріал!
(6 голосів)

Відомий у Російській імперії пейзажист, академік (1910 рік), почесний член Академії Мистецтв з 1887 року, один із засновників та експонентів Товариства ім. А.І.Куїнджі, член Товариства російських акварелістів та Санкт-Петербурзького товариства художників, Микола Олександрович Сєргєєв (Сергіїв) (Сергеєв) (за свої заслуги в царині живопису отримав при житті орден святого Станіслава третього ступеня), у наші дні практично ніде не згадується в Україні, хоча митець переважно малював українську природу (http://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_pictures/

2943/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0

А народився Сєргєєв у Харкові 1855 року. Цього, 2015 року, йому мало б виповнитись 160.

Отримав освіту у Другій харківській гімназії.

Згодом з родиною переїхав у Санкт-Петербург (1876), де навчався живопису у відомого майстра і професора Академії мистецтв, родом з Феодосії, Лева Феліксовича Лагоріо, учня феодосівця Івана Костянтиновича Айвазовського. 

Особливістю стилю Миколи Олександровича вважають використання різноманітних світлових ефектів. Серед кращих його робіт  називають такі, як: «Червень» «Елегія», «Хмарка набігла», «Міцніє вітер», «Степ», «Зірки догорають», «Затока Дніпра», а також "Водяний млин (Малоросійський мотив)", "Покинута хата в Малоросії", "Козацька слобода" (http://www.artvalue.com/auctionresult--sergeev-nicolai-alexandrovich-cossack-yard-1482154.htm). 

Будучи українцем за походженням, Сергіїв писав картини української природи та життя з такою глибокою ніжністю до кожного поруху, з такою любов'ю та пошаною до кожного українця, що серце завмирає кожного разу, коли повертаєшся до його робіт, які можна дивитись не втомлюючись.

1919 буремний рік був останнім у його житті. Де зустрів смерть і якою вона була - залишається поки загадкою. 

Його роботи зберігаються в Державному Російському музеї Росії ("Збір яблук у Чернігівській губернії", 1898) та музеях Іркутська, Томська, Плеса.

(http://www.liveinternet.ru/users/4679178/post278624171/)