Монархічний рід Лесі Українки старший за Романових

П'ятниця, 26 лютого 2016 08:31 Автор  Ганна Черкаська
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

25 лютого  - День народження Лесі Українки. Є нагода поглянути на символ держави – гривню, точніше 200 грн. і визначити, що логічним зв’язком між аверсом та реверсом є аристократизм. Це слово «аристократизм» прийшло до нас із грецької (від ά̓ριστος – кращий і κράτος влада) – влада кращих.На аверсі купюри у 200 грн. портрет Лесі Українки – аристократки не тільки за походженням, а й аристократки духу; геніальної поетеси, яка вивела нашу поезію, драму на всесвітню орбіту. Монархічний рід Косачів старший за рід Романових.

На реверсі – В’їздна брама Луцького замку. Тут, у великому замку Любарта, 9 – 29 січня 1429 року відбулася найбільша в середньовічній історії України та всієї Східної Європи міжнародна конференція, котру організував князь Литви Вітаутас Великий та імператор Священної Римської імперії Сигізмунд Люксембурзький.
Серед тих учасників з’їзду монархів був пращур Лесі Українки, Степан Вукшич Косач – воєвода Герцеговини, герцог Захум’я, Примор’я та Святого Сави. Саме на честь титулу Стефана «Герцог» за регіоном закріпилася назва «Герцеговина».
Поєднує аверс і реверс той факт, що свій перший вірш «Надія» дев’ятирічна Лариса Косач написала у Луцьку і підписала «Леся Українка».
Як бачите, справжня українська еліта, високий аристократичний дух єднає аверс і реверс.
Часом я уявляю Верховну Раду України шахівницею з композицією «Аристократ», коли на шахівниці немає кремлівських пішаків.