Герої не вмирають. Анатолій Жаловага.

Понеділок, 14 березня 2016 10:24 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Слово про Героя Небесної сотні від Галини Фесюк.

 

Сьогодні сотні людей зійшлися всі разом на цвинтарі у м.Дубляни, щоб віддати шану Герою Небесної Сотні Анатолію Жаловазі та взяти участь у посвяті надмогильного пам’ятника, що став земним дарунком батьків сину, який загинув за нас, живих, щоб відлетіти у небеса білим голубом і стати білим янголом.
На дворі було холодно. Але люди прийшли. Приїхали представники влади, депутати.

Спочатку священники: настоятель храму УГКЦ о.Володимир, настоятеля храму УАПЦ о.Іван, капелан ЛНАУ о.Іван відправили Панахиду і освятили встановлений новий пам'ятник.

У глибокій скорботі кожен схилив голову перед пам’яттю нашого земляка Героя України Анатолія Жаловаги,серце якого зупинилося 20 лютого 2014 року на Майдані, Героя, шо загинув за нас, за Україну, яку щиро любив. Народна хорова капела"Джерела Розточчя" виконала «Гімн України» (керівник Марія Дребот)

Всі присутні хвилиною мовчання вшанувати Героя України, нашого земляка і краянина, що приєднався до Ангелів Небесної Сотні, Анатолія Жаловагу.

Пафосно, і аж моторошно до сліз, вірш «Мамо не плач» прочитала Віра Проць, студентка ЛНАУ

Гімн Небесної Сотні «Пливе Кача ...» виконала Народна хорова капела"Джерела Розточчя".

Директор Народного дому м.Дубляни запросила покласти квіти та запалити свічки пам’яті на могилі Героя. Під час покладання Народна хорова капела"Джерела Розточчя» виконала «Чуєш Брате мій».

У такий холодний день, що відбився холодом і на душі, перед присутніми із словами співчуття виступили: голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, гоова Жовківської райдержадміністрації Щур Надія, депутат Верховної ради Володимир Парасюк, голова міста Дубляни Василь Попович

Авторський вірш «Білий ангел у синіх небесах» прочитала керівник відділу культури і туризму Жовківської районної державної адміністрації Галина Фесюк. Поезія написана у день похорону Героя.

Опісля подячне слово до присутніх промовив батько Героя України Небесної Сотні Григорій Жаловага.

На завершення, під сонячне проміння, яке все ж таки зявилося на небесах, Народна хорова капела "Джерела Розточчя" виконала «Боже великий єдиний».

 

Після посвячення пам'ятника Анатолію Жаловазі всі присутні з цвинтаря прийшли до меморіальної дошки Небесної Сотні, що в м.Дубляни.

- Небесна Сотня! Ви - наш біль і наша гордість, наші сльози і наш душевний щем. Це Вам-наша вдячність за щоб слова «Бог і Україна» стали виміром нашого життя, - розпочала ведуча. - Низький уклін усім матерям і батькам, що дали Україні синів і дочок з висотою духу і глибокого патріотизму, які віддали ЖИТТЯ ЗА Україну, за нас, Майбутнє!
Хай палають свічки пам’яті для всіх героїв Небесної Сотні у наших серцях..
Опісля присутні вшанували хвилиною мовчання усіх Героїв Небесної Сотні – тих, хто сьогодні з небес допомагає нам оберігати молитвами і духом нашу рідну Україну.

Пісню "Боже вислухай благання" виконав Народний хор "Відроження" Народного дому м.Дубляни.
Щемно виконали ряд поезій учні 9-го класу: Дмитерко М., Якимович І., Кондур С., Павула К., Гавришків О., Бальковський О, Василенко В.,Зінько К., Бальковський О.

- "Не пора". Виконує Народний Хор "Відроження" Народного дому м.Дубляни -

А пісні "Небесна Сотня", "Нашим Героям" художнього керівника Народного дому с.Гійче Галини Дорош, зворушили присутніх до сліз.

Забути кров святу не маєм права! –
Лишила слід безсмертний і терпкий…
Героям України – Слава! Слава» Слава!!!
І наша пам'ять – на усі віки.

Небесна Сотня – то в серцях вогонь.
Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная, свою дитину.
Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе.

Захід завершився піснею "Хорони ти мене Богородице" , яку виконав Народний хор "Відроження" Народного дому м.Дубляни.

Світлина від Галини Фесюк.
Світлина від Галини Фесюк.
Світлина від Галини Фесюк.