Американський актор з Городка на Львівщині

Понеділок, 21 березня 2016 00:21 Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
Чи ви знаєте, що Росс Мартин, відомий американський актор, народився у Городку Львівської області?!
 
Ця чудова подія відбулась 22 березня 1920, за 19 років до того часу, коли чобіт радянського солдата ступив на цю землю. Йому, Мартину Розенблату, пощастило - батьки виїхали з Городка, що тоді належав Польщі, до Америки.
 
Юнак вільно говорив польською, ідиш, українською, якої не міг не знати, живучи в Городку того часу, розумів російську,  згодом почав вивчати почергово: англійську,  французьку, іспанську та італійську мови, що були потрібні у процесі роботи.
 
Мартин відвідував Сіті Коледж, закінчив його з відзнакою. Згодом отримав ступінь в області юриспруденції в Університеті Джорджа Вашингтона.
 
Отримавши академічну освіту в області бізнесу та права, Мартин не став шукати роботи по спеціальності, а розпочав акторську кар'єру. Росс чудово співав, що швидко притягувало до нього публіку.
 
Він був партнером  Берні Веста кілька років, брав участь у радіо- та  телепередачах, згодом дебютував на Бродвеї у "Hazel Flagg" (1953 р.). 
 
 experiment-in-terror-60.png
 
 
Перший фільм Мартина - ''George Pal'' (1955). Спочатку актор виконував епізодичні ролі, а після того, як  попався на очі Блейку Едвардсу, його акторське життя пожвавилось.
 
У 1969-1974 роках брав участь у створенні серіалу ''Любов по-американськи'', у зйомках та озвучуванні фільмів: ''Великі гонки' (1965),'' Гойднись. Солодка земля (Swing Out. Sweet Land)'' (1970), ''Шукачі'' (The Seekers,1979) та ін., серіалів: ''Коломбо'' (1968-2003), ''Доктор Кілдер'' (1961-1966), ''Сутінкова зона'' (1959-1964), тощо, персонажів у мультфільмі ''Ікар Монгольф'є Райт'' (1962).
 
 800px-Ross_Martin_Robert_Conrad_Wild_Wild_West_1965.JPG
 При зйомках виявився ще один талант Мартина  -  талант скрипаля, підсилений отриманою музичною освітою.
 
У 1968 році актор зламав ногу, а невдовзі переніс майже смертельний серцевий напад.
 
За свою чудову гру Росс був номінований на премію Еммі за майстерність у драматичному серіалі ''The Wild Wild West''.  Варто згадати, що у 1969 році у розпал національних суперечок з приводу насильства на телебаченні серіал був припинений.
 
Після припинення серіалу Мартин продовжив кар'єру на телебаченні та в  телевізійних фільмах. Актор був дуже активним - він міг одночасно зніматись у кількох серіалах. Список фільмів, де грав Росс, досить великий і цікавий - https://en.wikipedia.org/wiki/Ross_Martin.
 
У  1971 р. Мартин спробував свої сили в режисурі, продовжуючи грати у фільмах та в театрі.
 
У 1941 році Росс одружився на Мюріель Вайс, пара мала одну дитину - дочку Філліс Розенблатт, що стала успішним нью-йоркським художником, після того, як дружина померла  від раку в 1965 році, у 1967 році Мартин одружився вдруге та востаннє на  Люсіль Парсонс, раніше успішній моделі та режисері-документалісті, прийнявши її двох дітей як своїх.  
 
3 липня 1981 року з Мартином трапився смертельний серцевий напад після гри в теніс у клубі в Рамоне в Каліфорнії.
Улюблений американцями актор, чий голос часто звучав на радіо, був похований у Лос-Анджелесі (Mount Sinai Memorial Park Cemetery).