Останні лелітки Наталі Забіли

П'ятниця, 01 квітня 2016 05:26 Автор  Ганна Черкаська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Якщо чоловік прагне бути першим у житті жінки, то мудра жінка дбає про осінь життя, про свою останню казку, щоб кохати й разом доживати. Осінніми лелітками для Наталі Забіли стали почуття до Дмитра Шавикіна.

Вони познайомилися у Харкові. Обоє з 1902 року, обох побило життя, обоє любили Київ, Дмитро жив у Києві з 12 років. З 1922 по 1928 рік Дмитро Шавикін здобував освіту у Київському художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) у класі Миколи Бурачека, Федора Кричевського і Льва Крамаренка. Викладав у Харківському художньому інституті (1930-40 рр.). Обоє працювали в редакції: вона – письменник, він – художник-ілюстратор, графік. Дмитро Шавикін автор монументальних полотен для Меморіального музею Т.Г.Шевченка в Каневі (1939); «Чумацька пісня» для магазину «Кобзар» у Києві (1959). Робота над «Словом про полк Ігорів» для Наталі Забіли була знаковою. Вона перекладала твір українською, а Дмитро Шавикін ілюстрував «Слово». Потім була співпраця над її збірочками «Рукавичка», «Під дубом зеленим», «Зайчикова хата». У 1950 році Дмитро Миколайович створив картину «Дружба» (Львівський музей українського мистецтва), на якій в образах чотирьох моряків втілив риси сина Наталі Львівни – Тараса Божка.
1950 Druzba
З’ясувалося, що обоє втомилися від буднів життя, прагнуть тихої незрадливої гавані, де можна поплакатися, зализати рани. Згодом надійні друзі стали ніжними незрадливими коханцями. Дмитро Миколайович став третім чоловіком поетки. Разом вони любили ходити на футбол, на дачу, грати в карти.
vechir na Dnipri
На дачі Наталя Львівна перешивала свої старенькі сукні на нові сарафани, шила собі блузи, а чоловік полював на гриби. Забіла писала детальні листи звіти своїй сестрі Мані про урожай огірків і помідорів на городі, про плітки-чутки, про здоров’я рідних і так мало про творчість. «Да, еще насчет мемуаров: руки, конечно, чешутся, но ведь если писать, то правдиво и откровенно, а очень то не распишу о всех своих любовных похождениях. Лучше не надо».
На жаль, загальноприйнятний спосіб пошуку істини скоротив вік художника. 29 березня 1965 р. помер 62-річний художник Шавикін Дмитро Миколайович, а Наталя Забіла ще 20 років жила в самоті.