Все почалося з Карпат

П'ятниця, 22 квітня 2016 09:28 Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
medium_muhlstock_13688_26x20.jpg 
 
 
 
  Якось побачила роботу Луїса (Луї) Мюлстока (переклад прізвища за звучанням) або Муглстокка (за написанням), канадського художника, звідки на мене дивились гори,  які приворожували і кликали до себе, і одразу згадала Карпати. Внутрішньо була певна того, що Луї не міг не бачити Карпат. Не просто бачити випадково, проїздом, а мав би пережити процес зміни кольорів, світла, настрою, для чого потрібно просто пожити в горах певний час, треба, щоб вони впустили тебе у свій світ. І моє відчуття не зрадило мене.
 
Muhlstock_River.JPG
(Л. Мюлсток)
 
 Луї Мюлсток (23 квітня 1904 –  26 серпня 2001)-  художник, живописець, відомий своїми зображеннями Великої депресії. До Монреаля його сім'я емігрувала у 1911 році. Звідки?
 
З мальовничого Нараєва, тепер Бережанського району Тернопільської області, що розташоване біля кордону Львівської та Тернопільської областей. 7 найперших, 7 найчутливіших років життя Луїса пов'язані з Україною.
Потім були мандри, зовсім нові світи, проте, як у всіх, рано чи пізно, свідомо чи підсвідомо, дитинство давало про себе знати.
 
Допомагаючи родині у  Монреалі в бізнесі, пов'язаному з продажем фруктів, юнак мріяв стати справжнім художником. Луї почав навчання мистецтву в 1918 році, пізніше відвідував вечірні заняття у Національній школі Художньої асоціації Монреаля під керівництвом Вільяма Брімнера.
Перша виставка художника відбулась у 1925 році.
Проте митець відчував потребу вчитись. Отож, у 24 роки Луї вирушає до Парижа. З 1928 по 1931 рік він вивчав там мистецтво, виставлявся в паризьких салонах, мандрував Францією та Бельгією, щоб повернутися до Канади справжнім художником і реалізовувати там свої творчі проекти. 
Канада на той час переживала економічну кризу.
Зрілий митець почав викладати малювання у своїй студії в Монреалі.
 
Evelyn_Pleasant.jpg
 
Маючи гостре око, з глибокою людяністію Луї створює портрети звичайних людей, і робить це в ніжних тонах. Малює порожні вулиці та безлюдні будинки, які бережуть тишу і пам'ять, часто зображає безробітних, робить це крейдою або вугіллям на папері для обгорток.
pmul5.1.jpg
До речі, він був одним з перших канадських художників, які почали зображати реальне міське життя.
 
louis_muhlstock__recreation_by_beretrouge.jpg
 
Бере участь у багатьох виставках. У 30-х роках малює пацієнтів лікарень, зокрема пише "Параску".
 
_экрана_126.png
(Параска)
 
Свою власну виставку проводить у 1932 році. Здобуває визнання.
У час Другої світової переважно пише робітників та докерів. Приваблює його і природа Канади. Часто малює голі жіночі тіла.
medium_muhlstock_13688_26x20.jpg
Проте в останні роки майстер переходить до абстракції.
 
Луї був членом Канадського Товариства художників-графіків, Канадської групи художників, Товариства сучасного мистецтва, Федерації канадських художників і Канадського Товариства художників. Отримав почесний докторський ступінь від  Конкордського університету (1978), став офіцером Ордену Канади (1991),  лицарем Національного Ордену Квебеку.
LouisMuhlstock.jpg