Американський артист балету Володимир Костенко

Понеділок, 13 червня 2016 05:15 Автор 
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

11 червня 1903 року під Києвом народився майбутній американський артист балету Володимир Костенко, який запам'ятався американцям передусім своїм виступом у першому мюзиклі "Оклахома!", створеному композитором Річардом Роджерсом і лібреттистом Оскаром Хаммерстайном.

     MNY269301.jpg

"Оклахома!" - незабутня річ для Америки. У цьому творі вокальні композиції та танцювальні номери вперше були об'єднані у повноцінну історію, в основі якої лежав серйозний драматичний сценарій за п'єсою 1931 року Лінна Риггса "Зеленіє бузок». До цього в музичних комедіях пісні були вставними номерами, доданими до сюжету не завжди доцільно.
Пісня "Оклахома" з мюзиклу - офіційний гімн штату Оклахома з того часу. 

За сюжетом дія відбувається у 1906 році на території Оклахоми, неподалік міста Клермор. Тоді на так званій індіанській території створювався новий штат Оклахома. В основі п'єси лежить ідея дружби та співпраці між різними групами населення штату: між її споконвічними мешканцями - ковбоями-скотарями та прибульцями з сусіднього штату Міссурі - хліборобами-фермерами. У центрі сюжету - історія кохання між ковбоєм Керлі Маклейном і молодою дівчиною Лорі Вільямс, яка працює на власній фермі.

31 березня 1943 року у Нью-Йорку відбулась прем'єра "Оклахоми!". Володимир Костенко не брав участі у ній, проте через 2 місяці після прем'єри він замінив Джорджа Чирча (Church).

 Володимир емігрував до США у 1938 році. Незабаром після прибуття до Америки танцюрист почав виступати з «Російським балетом Монте-Карло»  під керівництвом хореографа Леоніда Мясіна, група зберігала репертуар "Російського балету" Сергія Дягілєва.
У лютому 1940 року Костенко одружився на балерині Марії Дмитрівні Коржинській (1912-1994), москвичці югославського походження, саме в той час, коли трупа гастролювала західним узбережжям США.
 
У 1943 році Костенка запросили танцювати в "Оклахомі!". Він виконував роль Джада (Джуда), точніше, Дріма Джада (Dream Jud) на Бродвеї впродовж шести років, згодом отримав роль у Лондоні, опісля грав у гастрольних виставах по всій Америці.
 
Через певний час Володимир знову повернувся на Бродвей, цього разу не як Джад (Jud), а як  Джесс у "Оклахомі!", одночасно Костенко був призначений керівником балету. Його дружина Марія теж брала участь у мюзиклі, була навіть випущена  листівка, на якій зображена  Марія разом з іншими танцівницями "Оклахоми!".
 
На початку 1950-х років Костенко став директором балетної студії в Сан-Франциско, де він виховав багато майбутніх виконавців балету.
Танцюрист став американським громадянином у 1952 році. Він часто виступав у демонстраційних балетних виступах під час різних громадських заходів.
Помер українець 7 листопада 1967 року у Сан-Франциско.
978-613-9-28569-3-full.jpg