Баритон зі Станіславова

Вівторок, 05 липня 2016 23:14 Автор 
Оцініть матеріал!
(4 голосів)
8 липня 1838 року в Станіславі (Станіславові), тепер Івано-Франківську, народився славетний австрійський оперний співак, один із найзнаменитіших баритонів на німецькій оперній сцені та один з перших виконавців опер Ріхарда Вагнера, Адольф Робінсон († 25 серпня 1920 року в Відні).
Сценічний репертуар співака вражає, варто згадати хоча б: Вотана з Вагнерівської "Каблучки Нібелунга", Ганса Сакса з "Нюрнберзьких мейстерзінгерів" (теж Р. Вагнера), участь в операх: "Вільгельм Телль" Джоаккіно Россіні, "Дон Жуан" або "Покараний розпусник" В.А. Моцарта, "Ріголетто" Джузеппе Верді, "Цампа" Фердинанда Герольда, "Тамплієр та єврейка" Генріха Маршнера.
                                                               _экрана_188.png
Спів Адольф вивчав у Відні, беручи уроки в композитора романсів і талановитого педагога Г. Проха (Heinrich Proch) та в Р. Леві (Richard Levy), а також у найвідомішій школі Франческо Ламперті в Мілані. У 1857 році він дебютував у Театрі Оломоуц як Карло в опері "Ернані" Верді. Починаючи з 1862 року, співак працював у Граці в Берлінській опері. Виступав у Німецькому театрі в Празі, в Оперному театрі в Гамбурзі, в муніципальному театрі Вроцлава, а також у муніципальному театрі Бремена.
Згодом Адольф Робінсон покинув Грац та співав у різних театрах німецькомовного світу. Артист був запрошений до Північної Америки - і він чотири рази їздив туди на гастролі. У 1884-89 роках Робінсон виступав з великим успіхом на сцені нью-йоркської Метрополітен-опери. Там він співав у 1887 році у прем'єрі опери "Сурмач зі Зекингена"("Der Trompeter фон Säkkingen") Віктора Несслера, а також 25 січня 1888 року грав роль Ґунтера в американській прем'єрі музичної драми "Загибель богів" або "Сутінки богів" ("Götterdämmerung") Вагнера. Був Курвеналом у нью-йоркській прем'єрі "Трістана та Ізольди"(1886 р.). Мав виступи в Бостоні, Філадельфії, Чикаго, Цинциннаті, Сент-Луїсі та Сан-Франциско.
Адольф Робінсон, як і Альберт Німан та Ліллі Леманн, був дуже успішним співаком у Сполучених Штатах Америки.
Повернувшись до Європи, артист присвятив себе освітній діяльності. Спочатку він жив у Брно, працював у місцевому оперному театрі, а у 1898 році переїхав до Відня, де продовжував давати уроки співу. Його учнями були такі відомі співаки, як: великий тенор Лео Слезак, бас-баритон Фрідріх Шорр, німецький тенор Рудольф Бергер, австрійський тенор Олександр Кірхнер, Френсіс Роуз, Джозеф Блек.
Дружина співака, Леонора Робінсон (справжнє ім'я: Leonore Hahn Edle von Hahnenheim), була знаною теж оперною співачкою. Її навчала пані Маршнер у Віденській консерваторії, 1869 року співачка дебютувала у Віденській Придворній опері. Згодом працювала в оперному театрі Гамбурга. Разом з Адольфом Робінсоном гастролювала по Німеччині, виступала в Амстердамі, Лондоні та Сполучених Штатах, де співала Донну Анну в "Дон Жуані" і Леонору в "Фіделіо". Вона також з'являлась на сцені Метрополітен-опери. У 1882-83 році Леонора взяла участь у турне по Європі з Театром Вагнера.
Дві дочки Адольфа та Леонори Робінсонів, Ада та Луїза, які з дитинства жили в середовищі співаків, теж стали оперними співачками,