×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

З життя пішла співачка квітів Параска Хома

Понеділок, 26 вересня 2016 08:46 Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

23 вересня 2016 року з життя пішла народна художниця Параска Хома, відома на весь світ майстриня створення чарівних квіткових килимів на холсті.

Про це повідомила журналістка Галина Філіпова на своїй сторінці у Facebook:

«З величезним жалем і сумом сповіщаю вам, мої дорогі, що сьогодні відійшла у кращий світ моя улюблена майстриня Параска Хома. Похорон у неділю в Чернятині. Ще додатково повідомлю час. Вона хворіла, але творила. По собі залишила десятки розписів, якими будуть захоплюватись ще й наші нащадки. Сумно».

Це також підтвердило видання "Репортер".

Останні дні свого життя Параска Хома провела в колі родини: сина Володимира (одного з трьох синів відомої художниці) та невістки Ганни.

Майже до останніх днів, навіть змучена давньою хворобою, Параска Хома малювала. В хаті й зараз — свіжі картини. Барвисті, емоційні — одна ліпша від іншої. Авторське право на них, а також на бренд «Параска Хома» має старший син Ярослав, теж художник, який разом із невісткою Стефанією популяризує творчість художниці.

1 вересня Парасці Хомі вручили орден Княгині Ольги. Серед численних нагород майстриня мала ордени Княгині Ольги ІІІ і ІІ ступенів.