Відомий український художник розпродував картини, аби врятувати життя

Четвер, 08 грудня 2016 00:47 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

6 грудня, зупинилося серце талановитого художника, поета, кіносценариста, доброї та щирої людини, люблячого батька, дідуся, відданого та безкорисливого друга Юрія Семеновича Ботнара із Кіровограда. Він тривалий час боровся із лейкемією. У вересні його друзі та знайомі збирали кошти на довготривале та вартісне лікування, а сам Юрій займався розпродажем своїх картин

Юрію судилося прожити активне, насичене різноманітними подіями життя, ставши одним із тих митців, які формували мистецьке обличчя рідного краю, прославивши його далеко за межами України.

Сумну новину повідомила на своїй сторінці в facebook директор Кіровоградського обласного художнього музею Тетяна Ткаченко.

"Сумна новина. 6 грудня о 4-й ранку зупинилося серце Юрія Ботнара. Бракує слів", - написала Ткаченко.

Юрій Ботнар – художник, майстер ліричного пейзажу. Народився в 1949 році в м. Кіровограді. Закінчив Кіровоградську художню школу та Київський художньо-промисловий технікум, у 1987 році - Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова, факультет графіки.

Був учасником персональних, групових, республіканських і міжнародних виставок. Роботи художника знаходяться в музеях та приватних колекціях США, Канади, Німеччини, Фінляндії, Угорщини, Болгарії, Вірменії, Ізраїлю, Росії та України.

"Пейзажі Юрія Ботнара невибагливі, дуже гарні своєю свіжістю, безпосередністю, неупередженістю. Така в них щирість і таке відчуття колориту, м'яка мальовничість, багатство і гармонійність колірних відтінків, аранжованих з великим колірним смаком", - кажуть колеги.

Останні роки свого життя Юрій Ботнар жив і працював у Києві.