Помер генерал-полковник Геннадій Воробйов, який не дозволив вивести армію проти Майдану

Субота, 11 лютого 2017 15:05 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Керівник Національного університету оборони, екс-перший заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-полковник Геннадій Воробйов раптово помер на робочому місці.

Про це повідомив президент Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

 

"Геннадій Воробйов відмовився посилати військових проти Майдану, брав участь у розробці багатьох військових операцій, в тому числі під Дебальцевим, будучи першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил загалом понад два роки війни прослужив Україні безпосередньо на передовій", - зазначив президент.

Геннадій Воробйов народився 25 червня 1961 р. у м. Ахалкалакі (Грузія) у родині військовослужбовця.

Закінчив Київське вище загальновійськове командне училище (1982), Військову академію ім. М. Фрунзе (1993), Національну академію оборони України (2004).

Проходив службу у військах Забайкальського військового округу на посадах командира мотострілецького взводу, командира розвідувального взводу, командира мотострілецької роти та у складі Групи радянських військ у Німеччині на посадах командира мотострілецької роти, начальника штабу — заступника командира мотострілецького батальйону. Після закінчення Військової академії ім. М. Фрунзе проходив службу у військах Прикарпатського військового округу на посадах начальника штабу мотострілкового полку, командира механізованого та мотострілкового полків, з 1996 по 1998 роки — командир механізованої бригади. З 1998 р. — командир механізованої дивізії. У 2002–2003 рр. — начальник штабу — перший заступник командувача армійського корпусу. З 2004 по 2006 р. — командир армійського корпусу. 3 травня 2006 по листопад 2009 р. — перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України. З 18 листопада 2009 року до 17 січня 2014 року був командувачем Сухопутних військ Збройних сил України. З 16 лютого 2014 року до 21 травня 2016 року був першим заступником начальника Генерального штабу ЗСУ.

З 21 травня 2016 року – в.о. керівника Національного університету оборони України ім. Черняховського.

За сумлінну та бездоганну службу генерал-полковник Геннадій Воробйов нагороджений орденами Богдана Хмельницького III-го ступеня і "За мужність" III-го ступеня, багатьма медалями та відзнаками Міністерства оборони України та інших силових структур держави.

"Насамперед, треба вірити у себе, у власні сили, в армію, в Україну. І моє до вас батьківське прохання — трохи терпіння, все налагодиться, все має налагодитись... Я чудово розумію, як сьогодні важко, особливо, молодим офіцерам: невирішеність соціальних проблем, неможливість професійного вдосконалення на належному рівні тощо. Але ж армія завжди трималась на офіцерах. І в першу чергу на тих, для яких служба була сенсом всього життя...", - розповідав генерал-полковник в одному з інтервю..

«...Проводжаючи мене до першого місця служби, вже на пероні, батько міцно обняв мене і сказав: «Лише про одне благаю, синку: не підведи…»