×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

В Словаччині розкажуть про Україну

П'ятниця, 08 квітня 2016 07:54 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

28 квітня у словацькому місті Кошиці відкриється виставка «Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні», яку організовує український фонд культурних ініціатив «Ізоляція». Вона пройде в арт-центрі Tabačka Kulturfabrik.

Цю виставку називають інформаційною, оскільки вона розкриває історію донецького фонду «Ізоляція», територія якого була захоплена представниками самопроголошеної Донецької Народної Республіки в червні 2014 року.

Експозиція складається з робіт українських художників, які досліджують тему конфлікту на Сході України. Це документальні фотографії й відео, а також інтерв’ю митців і громадських діячів, які перебували в полоні ДНР.

Однією з центральних робіт виставки є інсталяція «Картковий будинок» художника Сергія Захарова, який зобразив представників Донецької Республіки героями гральних карт. «Цей будинок рухне, щойно головна карта – джокер із зображенням Владимира Путіна –  покине гру», – пояснюють в «Ізоляції».

Виставку «Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні» вже представляли в Парижі, Празі, Аугсбурзі та Берліні.

Словацький арт-центр Tabačka Kulturfabrik, де її покажуть цього разу, так само, як і фонд «Ізоляція», є членом європейської  організації Trans Europe Halles. Центр розміщується в будівлі колишньої тютюнової фабрики. «У нас з ними подібна історія щодо ревіталізації промислових зон», – кажуть представники «Ізоляції», -повідомляє Cultprostir.