New York Times: росіяни хотіли підробити допінг-пробу українській біатлоністці

Понеділок, 04 грудня 2017 09:53 Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Віта Семеренко - переможниця Олімпіади у Сочі Віта Семеренко - переможниця Олімпіади у Сочі

Американське видання New York Times опублікувало інтерв'ю з колишнім керівником російської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим, який розповів про спробу дискредитувати українську біатлоністку на зимовій Олімпіаді в Сочі 2014 року.

В своєму інтерв'ю Григорій Родченков розказав, що центральне місце у допінг-махінаціях займав біатлон, тому заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорних звернувся до нього з вимогою дискредитувати Віту Семеренко під час змагань у Москві напередодні Олімпійських ігор.

За його словами, Юрій Нагорний був особливо стурбований українською жіночою командою з біатлону, які становили основну конкурецію російській команді на Олімпійських іграх у Сочі. Заступник міністра попросив його "зробити зразок брудним", щоб дискваліфікувати Віту Семеренко. Однак Григорій Родченков відмовися це робити, переконавши міністра, що повторне випробування зразка препарату покаже, що препарати були введені до зразку, а не проходили через організм людини. "Я не міг би це зробити для невинного спортсмена", - сказав він. "Під час своєї кар'єри я повідомляв, що багато брудних зразків є чистими, але ніколи не навпаки".