На Полтавщині відкрили фотовиставку німецького солдата

Четвер, 26 вересня 2013 06:31 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Миргороді на Полтавщині відкрили унікальну фотовиставку. На ній представили фотографії, відзняті у 1941-1943 роках німецьким солдатом Ервіном Зегртом. За переконаннями був пацифістом, не міг стріляти у людей. Тому служити в армії його направили у якості санітара у військовий госпіталь.

Після окупації України у Миргороді на території курорту німецька влада створила лікувально – оздоровчий центр для своїх поранених солдат та офіцерів. Сюди потрапив і Ервін Зегрт у якості рентгенолога. На Полтавщині служив протягом 1941–1943 років. Йому часто доводилося бувати у різних місцях України. Де тільки мав змогу, там і фотографував. Дуже любив фотографувати сільські краєвиди, архітектуру, побут німецьких солдат, життя українців під час окупації.

4 Фотографії у Миргородський краєзнавчий музей передав його син.

"Я військовий за професією. Після звільнення із армії зайнявся пошуком загиблих у часи війни. Два роки тому до мене звернулися знайомі допомогти громадянці Німеччини Елізабет Ванюри знайти її рідних", – розповідає краєзнавець Микола Долгопятов.

"У процесі пошуків виявилося, що батько Елізабет служив у Миргороді, був санітаром на місцевому курорті разом із ним служив ще один солдат – Ервін. І у рідних цього солдата збереглося дуже багато фотографій того періоду. Війни і вбивств на фотографіях немає. Фотографії батька дісталися синові. Він сам інвалід і не зміг у Миргород приїхати, а тому ці фото доручив передати своїй дружині Люці Зегрт. З погляду історії ці фотографії безцінні. Будь-яких інших за той період просто не існує" – пояснює краєзнавець.

Всього на виставці представили біля 100 фотографій, відзнятих протягом 1941– 1943 років.

На відкритті виставки були присутні як місцеві мешканці, так і відпочиваючі курорту."Хто б що не казав, а життя і під час німців було. І торгували, і працювали, і базари існували. Іноді думаєш, що гітлерівські окупанти були кращими за радянських. В крайньому випадку як для війни існування нормальних базарів – для мене дивина", – коментує один із відвідувачів фотовиставки.

Микола МАРЧЕНКО

Джерело: gazeta.ua

{soccomments}