Українська збірна виграла Чемпіонат світу з футболу серед медиків!

Середа, 18 липня 2018 10:43 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Чемпіони світу 2018 року (Vogel Cup) Чемпіони світу 2018 року (Vogel Cup) Фото - Українська футбольна асоціація медиків

З 30 червня по 8 липня 2018 року у столиці Чехії Празі відбувся XXIV Чемпіонат світу з футболу серед лікарів. Понад 1000 ескулапів з 22 країн і 5 континентів зійшлися на футбольних полях, щоб поборотися за звання кращої лікарської футбольної збірної планети.

Цього року, на лікарський турнір, який відбувається щорічно, завітали збірні команди Чехії, Аргентини, Австралії, Австрії, Каталонії, Угорщини, Південної Кореї, Колумбії, Ірландії, Швеції, Литви, Бразилії, Німеччини, Мексики, Канади, Росії, Великої Британії, Узбекистану, Венесуели, Казахстану та України.

Лікарський чемпіонат світу з футболу складався з двох турнірів: Morell Cup – лікарі 25 – 45 років 11 на 11 гравців – 22 команди  та Vogel Cup – лікарі старше 45 років 7 на 7 – 13 команд. Українські лікарі були представлені у обох турнірах.

Команда Мастерс (лікарі старше 45 років) у фінальному поєдинку перемогли збірну російських лікарів – 2:2 в основний час та 2:1 в серії післяматчевих пенальті та стала Чемпіоном світу!

Ukrainian Medical Football Teams 2018 в цифрах і фактах:

-         Лікарі з 13 областей України.

-         13 дебютантів.

-         20 лікарських спеціальностей.

-         Найбільше терапевтів – 5, хірурги, травматологи, судмедексперти по 4, дитячі хірурги, стоматологи, анестезіологи по 3, неврологи, дерматологи, нейрохірурги, урологи, кардіологи, ендоскопісти, гінекологи по 2 та по одному офтальмологу, онкологу, отоларингологу, педіатру, військовому медику та наркологу,-  повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на Українську футбольну асоціацію медиків.

Команда Мастерс (лікарі старше 45 років), що вела боротьбу за Vogel Cup зустрічалась у групі А з командами Великої Британії (2:1), Австралії (2:1), Ірландії (0:0), Литви (1:0) та Німеччини (1:0) та також з 1 місця вийшла до раунду плей-офф змагань, де зустрілась за вихід в півфінал зі збірною США – перемога 3:2, у ½ фіналу українські лікарі здолали збірну Колумбії 3:2, а у фінальному поєдинку перемогли збірну російських лікарів – 2:2 в основний час та 2:1 в серії післяматчевих пенальті.

Команда Мастерс в цифрах і фактах:

-         22 гравці, з них – 7 дебютантів.

-         Середній вік команди – 51,3 роки.

-         Наймолодший гравець – Сергій Кушнір.

-         Найдосвідченіший гравець – Андрій Капуста.

-         Кращий бомбардир – Олег Голобуцький  – 5 м’ячів.

-         Всього зіграно на турнірі – 8 матчів.

-         Всього забито на турнірі – 14 м’ячів (в середньому – 1,75 за гру).

-         Всього пропущено на турнірі  - 8 м’ячів (в середньому – 1 за гру).

-         Всього здобуто – 7 перемог, 1 нічию.

-         Підсумкове місце – 1 серед 13 команд.

 Всі матчі збірної лікарів України 45+ (Мастерс):

Україна – Литва 1:0

Україна – Австралія 2:1

Україна – Німеччина 1:0

Україна – Ірландія 0:0

Україна – Велика Британія 2:1

Україна – США 3:2,

Україна – Колумбія 3:2,

Україна – Росія 2:2 (2:1 по пенальті).

Чемпіонати світу з футболу серед лікарів засновані професором-пульмонологом Фераном Морелем з Барселони у 1995 році, проводяться щорічно в різних куточках світу. Українська футбольна асоціація медиків заснована у Києві у 2013 році, з цього ж року національна лікарська збірна з футболу бере участь у Чемпіонатах світу з лікарів. Найвищі досягнення: Чемпіони світу 2015 року, м.Лонг Біч, США (Vogel Cup), віце-чемпіони світу 2017 року, м.Леоганг, Австрія (Morell Cup).