В українському конкурсі карикатур на Путіна переміг росіянин

Вівторок, 17 листопада 2015 09:58 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

У номінації "карикатура" на творчому конкурсі "Перемогли гітлера - здолаємо й путлера!" переміг карикатурист з Росії Віктор Богорад.

Про це під час прес-конференції у Києві заявили організатори конкурсу, повідомляє Укрінформ.

«Після тривалих дебатів ми дійшли дивного висновку, що на нашому, відверто антипутінському, конкурсі переміг російський карикатурист Віктор Богорад», - повідомив представник журі, відомий український художник-карикатурист, лауреат міжнародних конкурсів у 49 країнах Володимир Казаневський.

Якщо українські карикатуристи-учасники конкурсу у своїх роботах були переважно «стрімкими і агресивними», то російський карикатурист Богорад зміг "холодним поглядом подивитися" на Путіна, - розповів Казаневський. Друге місце в номінації «карикатура» посів малюнок Михайла Шлафераз Полтави.

Третє місце – карикатура Олексія Кустовського з міста Вишневе під Києвом, на якій Путін робить ватні мізки росіянам і жителям Донбасу.

Конкурс під гаслом «Перемогли гітлера - здолаємо й путлера!» стартував 7 травня з нагоди 70-річчя завершення Другої світової війни. Він був організований редакцією журналу «Камуфляж» та громадською спілкою «Національна Асамблея України». 10 жовтня завершився прийом творчих заявок. На конкурс надіслано понад 300 робіт з 7 країн, у тому числі з РФ.

Як повідомив автор ідеї, шеф-редактор журналу «Камуфляж» Юрій Яременко, основна мета конкурсу - згуртувати творчих людей, об'єднавши їх у спільній боротьбі проти путінської агресії. Окрім карикатур, визначені переможці у номінаціях «вірш» та «пісня».

Так, у номінації «Вірш» переміг український військовослужбовець, якого організатори ще розшукують для вручення премії. Він назвався Петром Петренком. Друге місце посів російський поет Олександр Бившев, якого неодноразово переслідувало ФСБ. 

У номінації «пісня» перше місце розділили двоє. Це - полковник запасу, учасник бойових дій в Афганістані Олег Зозуля зі збіркою пісень і, зокрема, з піснею «20 років», і Валентина Кушнір з Мукачевого, яка написала слова, а її донька - заспівала пісню. Друге місце посіла пісня «Ніхто, крім нас», музику якої написав Дмитро Антонюк, а слова - Петро Мага.

Нагородження переможців відбудеться 26 листопада у столичному Будинку офіцерів.