Віра Фарміга – американська актриса українського походження, яка гордиться своїм українським походженням

Середа, 03 січня 2018 08:39 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Віра Фарміга (Vera Farmiga) Віра Фарміга (Vera Farmiga)

Віра Фарміга – прекрасна актриса, якою важко не захоплюватися. В її кар’єрі було безмежно відмінних ролей, цікавих подій і творчих дослідів. Розповідь про американську актрису українського походження, яка не перестає цікавитися долею України.

Віра Фарміга народилася 6 серпня 1973 року в штаті Нью-Джерсі. Її батьки були українськими емігрантами, як і багато інших жителів цього регіону. Попри те, що Віра народилася в США, вона до шести років не говорила англійською. У сім’ї розмовляли рідною мовою, тому англійську Фарміга вивчила, вже пішовши в школу. Варто зазначити, українською мовою актриса добре володіє і сьогодні.

У шкільні роки дівчина почала займатися у ансамблі українського народного танцю. В цей період українка відчула весь смак, як це – виступати перед великою аудиторією.

Дівчина - друга з семи дітей українських іммігрантів Михайла Фарміги (комп’ютерний інженер) і Любові Фарміги (шкільна вчителька). Крім Віри, актрисою стала і молодша сестричка номінантки на Оскар, Таїсса (між ними різниця в 21 рік).

Віра хотіла стати лікарем, але потім зрозуміла, що для неї важливіше займатися творчістю, і вона вступила у школу художніх і драматичних мистецтв.

Віра ставилася до занять дуже відповідально і стала однією з найкращих учениць в своїй групі. Після чотирьох років навчання, які пройшли непомітно, дівчина зуміла пробитися на Бродвей, де вона у 1996 році дублювала артисток основного складу.

Наприкінці 1990-х Фарміга уже поєднувала театральну сцену, телебачення і кіно. У 1998 році отримує роль в новому трилері “Форс-мажор”.

Кар’єра Віри набирала обертів і так в 2002 вона зіграла свою першу головну роль в романтичній драмі “Любов під час грошей”. У наступному році Віра зіграла у фільмі “Лялька” з Мілою Йовович і Едріаном Броуді.

Хоч актриса і живе в США, вона все одно цікавиться ситуацією в Україні. Так, Віра Фарміга в ефірі відомого шоу Девіда Леттермена на американському телебаченні досить категорично висловилася з приводу ситуації в Україні і президента Російської Федерації Володимира Путіна: "Мені не подобається те, що відбувається в Україні. Я не вірю в ті історії, що все це – заради миру, заради суспільства. Там озброєні солдати, які, фактично, відбирають землю. І це ненормально".

Відповідаючи на репліку ведучого Девіда Леттермена про те, що президент Російської Федерації Володимир Путін вкрав у російського народу 70 мільярдів доларів, Фарміга сказала: В українській мові є багато приказок, зокрема, “Не чіпай лайно – не буде смердіти”.

Протягом шести років Фарміга була одружена з актором Себастіаном Роше, а з 2008 року вона перебуває у шлюбі з музикантом Ренном Хоук. У подружжя є син і дочка: шестирічний Фінн і чотирирічна Гітта Любов.