Як не стати жертвою торгівлі людьми. Пам’ятка

Понеділок, 03 вересня 2018 12:31 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Від цього ніхто не застрахований - незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. У роки воєнного конфлікту і економічної кризи ризики постраждати від торгівлі людьми збільшуються.

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:

Не вірте рекламі фірми, яка не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

-Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу
-Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті
-Незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом
Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.

Майте на увазі:

• Термін перебування у іноземній країні зазначено у візі.• Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.

При працевлаштуванні за кордоном або під час подорожей:

- не довіряйте свої документи нікому, крім уповноважених посадових осіб (представників прикордонних служб, поліції і т.п.).

- Ні в якому разі не залишайте свій паспорт в якості застави і не віддавайте його роботодавцям «для реєстрації» або з інших причин;

- зареєструйтеся в українському посольстві або консульстві в країні, якщо ви плануєте залишатися там довше трьох місяців;

- зберігайте копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт, національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення і т.п.) у безпечному місці окремо від оригіналів;

- підтримуйте постійний контакт з родичами і близькими, повідомляйте їм про зміну місця роботи або проживання.

Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

- Посольств/консульських установ України за кордоном;
- Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;
- Місцевих правоохоронних органів;
- Організацій української діаспори;
- Інших організації та установ (наприклад, товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище).

Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

Корисні телефони:

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57
Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України: (044) 374 37 85 (пн – сб. з 09:00 до 18:00)
В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 256 12 53 (цілодобово)