У жовтневому небі очікується одразу два видовищні зорепади - зорепад Драконіди і Оріоніди

Четвер, 04 жовтня 2018 08:33 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Відразу два видовищних астрономічні явища зможуть побачити українці в жовтні - зорепад Драконіди і Оріоніди. Перший розпочнеться 6 жовтня, максимальне число метеорів можна буде спостерігати 8-10 жовтня.

Потоки метеорів Оріоніди триватимуть з 2 жовтня по 7 листопада. Пік активності припаде на 21 жовтня. Своєю назвою, кажуть астрономи, потік зобов'язаний сузір'ю Оріон, в якому і знаходиться область вильоту метеорів - вище і лівіше яскравої помаранчевої зірки Бетельгейзе.

- Всі зоряні дощі, як правило, зв'язані з кометами, які, кружляючи навколо Сонця, залишають за собою в просторі шлейф космічного пилу, - пояснює провідний спеціаліст Дніпровського планетарію Людмила Марченко. - Земля "пірнає" в цей шлейф кожен рік точно за розкладом, і залежно від того, в якій точці неба з'являються падаючі зірки, в районі якого сузір'я вони спостерігаються, отримують свої назви.

Зоряний дощ - всього лише пилинки, які влітають в атмосферу землі. Але рухаються з величезною швидкістю - від 40 до 70 кілометрів на секунду, розпалюються навіть від тертя з повітрям, спалахують - і ми бачимо падаючу зірку. Поодинокі падаючі зірки з вечора до світанку ми можемо бачити до десятка, але коли Земля влітає в хмару пилу, залишеної якоюсь кометою, то тоді таких пилинок виявляється в рази більше.

Потік Оріоніди пов'язаний з найбільш знаменитою кометою Галлея, яка повертається до Землі раз у 76 років. Наступний її візит очікується в 2041 році, але орбіта, по якій вона летить навколо Сонця, досить сильно запилена. Земля влітає в шлейф, залишений кометою Галлея, і ми можемо спостерігати зоряний дощ Оріоніди.

- Він не такий рясний, як потік Персеїди, який вважається найкрасивішим. В годину ми зможемо спостерігати від 15 до 22 падаючих зірок, - говорить Людмила Марченко. - Це дуже красиві, яскраві білі метеори, швидкість яких становить 66 км/с.

І тільки одне заважає знаменитості цього зоряного потоку: те, що його можна спостерігати тільки в жовтні, коли небо похмуре, і поблизу сузір'я Оріона, яке піднімається над горизонтом у другій половині ночі, коли всі ми, як правило, спимо. Втім, якщо дуже захотіти, то одну жовтневу ніч заради загадування бажань можна і пободрствовать.

У свою чергу, астрологи застерігають від надмірної емоційності, яку "провокує" сузір'я Оріона.

- Це сузір'я уособлює емоційну сферу людини, тому тримати емоції при собі у цей період багатьом людям буде особливо важко, - каже астролог Емма Літвінова. - Закохані мають потенційну можливість розкрити свої справжні почуття і наміри. Ряд людей захочуть стати відвертими і надалі відмовляться від брехні і фальші.

Багатьох потягне на відверті розмови. Але і про велику ймовірність виникнення конфліктних ситуацій забувати не варто. Адже можуть проявитися не тільки позитивні, але і негативні емоції.

Астрологи попереджають: під час піку Оріоніди у вразливих людей спостерігається дратівливість, перепади настрою, безсоння.