"Між вами: Українці, якими ви їх не знаєте". Книга про сучасних українців у Чехії

Понеділок, 08 квітня 2019 08:19 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Книгу під назвою «Між вами: Українці, якими ви їх не знаєте»  про нову українську діаспору Чехії презентували у Празі.

obal21У березні 2019 року у Міській бібліотеці в Празі відбулася презентація унікального фотоальбому «Між вами. Українці, якими ви їх не знаєте». Це репрезентація 30 успішних вихідців з України, які роблять кар’єру у Чеській Республіці, руйнуючи стереотип про «некваліфікованого» українського заробітчанина.

Автор текстів цього чудового видання - журналістка, письменниця, колишня львів’янка Олена Лань.

“Книжка під назвою «Між вами: українці, якими ви їх не знаєте» представляє чеському суспільству українців, які живуть і працюють у Чехії, людей, які своїми талантами і знаннями збагачують чеську державу духовно, інтелектуально та культурно”.

Видання об’єднує 30 особистих історій українців різних професій. Йдеться про топ-менеджерів і вчених, банкірів і художників, реставраторів та лікарів, спортсменів і музикантів, а також генетиків, біохіміків, програмістів, архітекторів, інженерів-конструкторів, хореографів, солістів опери та балету.

За словами авторки проекту Лариси Галишич, для чехів, знайомих із феноменом української трудової міграції, те, що українці працюють і в цих професіях, може видатися неочікуваним.

"Українці роблять відчутний внесок у розвиток високих технологій Чехії, її науку, культуру, спорт", – розповідає керівник проекту Лариса Галишич. 

“Українці в Чехії не є на одне обличчя, є багато цікавих, талановитих, професійних молодих українців, які приїхали до Чехії протягом останніх десятиліть», – сказала авторка проекту.

Як зазначив Посол України в Празі Євген Перебийніс, «ця книжка є про руйнування стереотипів, бо українці тут не лише будують, але і збагачують чеську культуру, знайомлять чехів зі своєю».

Презентацію, що проходила у стінах Міської бібліотеки у Празі, супроводжував спів етнічної української музики від словацько-чеської групи «Міланош» та виступ української скрипальки Патриції Козлової.

У Чехії живе понад 100 тисяч українців, більшість із яких становлять так звані «заробітчани», люди, які приїжджають на обмежений час, щоб заробити необхідні для родини кошти і повернутися назад. Українці, які офіційно працюють у Чехії, в середньому отримують 25 487 крон на місяць (приблизно тисяча євро), це на шість тисяч крон менше, ніж середня зарплата чехів. Вони зайняті передусім на будівництві, виробництві, у сільському господарстві, у сфері обслуговування.