Чи важко іноземцю вивчити українську мову? «Мова, в яку закохався»: американець за рік вивчив українську

Четвер, 18 квітня 2019 08:55 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Американець Девід Альфонсо Мірамонтес за рік досконало оволодів українською мовою Американець Девід Альфонсо Мірамонтес за рік досконало оволодів українською мовою

У Самбірській міській раді на Львівщині працює американець Девід Альфонсо Мірамонтес, який за рік досконало оволодів українською.

Американець Девід Альфонсо Мірамонтес, котрий приїхав до України волонтером, за рік відчув себе українцем та опанував українську мову. Хлопець волонтерить у місті Самбір, що на Львівщині. Сюди приїхав працювати як волонтер американського корпусу миру.

В Україні він — уже більше року і каже, що почувається українцем. Спілкується добірною українською, яку опанував із нуля. «Українська мова — це одна з наймилозвучніших мов світу, дуже гарна, солодка мова», — каже юнак.

Колись його батьки емігрували з Мексики до США. Він народився і виріс у Каліфорнії, вивчився на фінансиста.

Раніше про Україну хлопець нічого не знав. Але в університеті проводили студентську модель Організації Об’днаних Націй і йому випало представляти Україну. Готуючись, захопився. «Така гарна країна, архітектура, цікава історія», — додає Девід. Тепер він вчить мову, в яку закохався. Іноді навіть проводить екскурсії містом для закордонних відвідувачів.

“Самбір – одне з найстаріших міст Галичини”, – починає він розповідь українською, а продовжує англійською. Каже – Самбору потрібна туристична реклама. Містечко мало б стати меккою для закоханих – адже в одному з тутешніх храмів зберігаються мощі святого Валентина.

Мені дуже подобається оця частка: «еге ж». Я сам себе питаю: Девід, тобі подобається Україна? І відповідаю: “Еге ж!” Або «Авжеж!» – сміється волонтер.

Девід вірить в успіх України.

«Є таке слово «байдужість», воно багато вживається. Я українця не можу назвати байдужим, ніяк, ніхто не може. Тому що історично доведено, що українці не байдужі. Якби вони були такими, то України б не було!», – каже волонтер.

Він хоче наблизити успіх українців. І продовжує вивчати мову, в яку закохався.

«Тому що українська мова це одна з наймилозвучніших мов світу, дуже гарна, солодка мова», – пояснює волонтер Корпусу миру США.