Емігранти з України заснували у США 12 міст із назвою Одеса

Четвер, 01 серпня 2019 07:14 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Сполучених Штатах існує 12 міст з українською назвою Одеса

Про це розповідає Портал української діаспори "Стожари" з посиланням на сторінку Музею української діаспори у Facebook. 

"Чи знаєте ви, що у США існує 12 міст з українською назвою Одеса? Їхнє виникнення пов'язане з нашими земляками, емігрантами, які, прибуваючи на нові місця, привозили з собою і топографічні назви", - йдеться у повідомленні.

Одеса в штаті Техас (Odessa, Texas) - найбільше місто з такою назвою в Америці. Засноване у 1881 році німецькими колоністами - емігрантами із чорноморської Одеси. Спочатку тут був великий ринок пшениці та бавовни.

У 1929 році у зв'язку з нафтовим бумом місто почало активно розвиватися, тут було пробурено найглибшу нафтову свердловину — до глибин нафтового басейну в шарах порід пермського періоду.

Серед відомих діячів, котрі жили в техаській Одесі, - Джордж Буш Старший. Визначною пам’ятокою міста є найбільша у світі статуя кролика (заввишки близько 4 м), встановлена у 1926 році з нагоди 30-річчя ковбойських родео, «родзинкою» яких було полювання на кролика з арканом.

Сьогодні площа міста складає 9,5 км², станом на 2009 рік кількість населення - 100,807 тисяч мешканців.

Як зазначила в коментарі під повідомленням Ольга Сухобокова, "у Канаді у провінції Онтаріо теж є Одеса. Але заснована задовго до появи там українців, у 1854 р. Ще є дві Хортиці у Манітобі, але теж засновані не українцями (а німцями-переселенцями з української Хортиці)".