У Литві відзначили Шосту річницю внесення Петриківського розпису до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО

П'ятниця, 06 грудня 2019 06:08 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Напередодні Шостої річниці внесення Петриківського розпису до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою, а також відомою майстринею Петриківського розпису Валентиною Панко, у супроводі мера міста Варена Альґіса Кашети відкрили присвячену цій події виставку робіт В.Панко та її доньки – також майстрині Анастасії Чуднівець у Будинку мистецтв м. Варени.

13 IMG 16211

Про це повідомляє Посольство України в Литовській Республіці.

16 IMG 16711

Учні Творчого центру школярів м. Варени та Школи мистецтв імені Ядвіґи Чюрльонітє взяли участь у майстер-класі з Петриківського розпису, який провела пані В.Панко.

7 IMG 13991Посол В.Яценківський з дружиною та художниця В.Панко також відвідали садибу Ліни Чєрняускєнє у селі Капінішкяй у Дзукійському національному парку (Варенський район), де ознайомились із природною та культурною спадщиною одного з найколоритніших куточків Литви, що продовжує бути предметом досліджень археологів, істориків та культурологів.

Жителі Варени та Капінішкяя були вражені красою та вітальною силою автентичної техніки декоративного Петриківського розпису родом з Дніпропетрівщини, та запропонували пані Валентині, дочці видатного майстра петриківського розпису Федора Панка, оздобити Петриківськими орнаментами печі в хатах жителів с. Капінішкяй.

9 IMG 14691