89 років з дня відкриття "Артеку"

Понеділок, 16 червня 2014 10:50 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

16 червня в 1925 році в Криму відкрився Всесоюзний піонерський табір "Артек", нині - Міжнародний дитячий центр "Артек".

 

Всесвітньо відомий санаторій "Артек" розташований на південному березі Криму в 12 км від Ялти. "Артек" був заснований як табір для дітей, що страждають туберкульозом.

Вперше про створення дитячого табору в Артеку було оголошено 5 листопада 1924 року на святі московської піонерії. Діяльну участь у підготовці до відкриття табору взяло Російське Товариство Червоного Хреста (РТЧХ), Російський комуністичний союз молоді і Центральне Бюро юних піонерів. Керував підготовкою особисто З. П. Соловйов. Мабуть, тому в деяких джерелах він вказується, як перший директор «Артеку», хоча безпосереднє керівництво табором відразу ж після його відкриття було доручено Ф. Ф. Шішмареву.

Дитячий табір відкрився 16 червня 1925 року. На першу зміну приїхало 80 піонерів. Наступного року "Артек" відвідали піонери з Німеччини.

Перші артеківці жили у брезентових наметах. Пізніше на березі побудували легкі фанерні будиночки.

У роки Другої світової війни "Артек" був евакуйований в Сталінград, а потім в Алтайське селище Белокуріха. Після звільнення Криму від окупантів, в квітні 1944 року, почалося відновлення "Артеку". У серпні 1944 року відкрилася перша післявоєнна зміна, а через рік територія табору була збільшена до сьогоднішніх розмірів.

В радянські часи путівка в "Артек" вважалася престижною нагородою як для радянських дітей, так і для іноземних школярів. Щорічна кількість путівок в "Артек" складала 27 тисяч.

"Артек" часто відвідували знамениті гості. У різний період тут побували Леонід Брежнєв, Юрій Гагарін, Індіра Ганді, Микита Хрущов, Джавахарлал Неру, Бенджамін Спок, Валентина Терешкова, Лев Яшин.

За більш ніж 80-річну історію в Артеці відпочило понад 1,5 млн дітей із 130 країн. Названий так від імені урочища Артек.

У 2006 році Артек став єдиним у світі дитячим центром, якому було присвоєно статус «Під егідою ЮНЕСКО»

 

Детальніше в цій категорії: « Україна єдина. Приєднуйся! 7 липня »