Сьогодні 6 років з дня нападу Росії на Грузію.

П'ятниця, 08 серпня 2014 12:04 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Загострення ситуації на кордоні між автономією та Грузією почалося наприкінці липня та на початку серпня 2008 року.

Кожна із сторін звинувачувала іншу у початку військових дій. Значне погіршення відбулося 1 серпня, коли в результаті терористичного акту були поранені шестеро грузинських поліцейських. У відповідь на це почався обстріл Цхінвалі з грузинського боку, що викликало ескалацію конфлікту та обстріл позицій супротивника з обох сторін. 3 серпня Південна Осетія почала евакуацію цивільного населення з Цхінвалі — було евакуйовано близько 2,5 тисяч людей.

У ніч на 8 серпня після обстрілів грузинських сіл, збройні сили Грузії заявили про намір «відновити конституційний лад» на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі.

Того ж дня Росія втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об'єкти.

8 серпня 2008 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, а пізніше і президент Дмитро Медвєдєв засудили вторгнення Грузії в Південну Осетію. Вже о 10 годині ранку за місцевим часом того ж дня російські літаки почали атаки на грузинські позиції біля міст Цхінвалі та Горі. Втім ще 7 серпня Росія почала перекидати свої війська до Південної Осетії.

В конфлікті безпосередню участь взяла група кораблів російського флоту на чолі з флагманом ракетним крейсером «Москва», загін включав великі десантні кораблі «Ямал» і «Саратов», та інші. Морська піхота Чорноморського флоту зайняла головний порт Грузії Поті і знищили на рейді всі грузинські катери і кораблі, які мали військове маркування, включно з прикордонними, заклавши в них вибухівку.

Сили протистояння було нерівними: 70 000 російських військових проти 30 000 грузинських військових.
Внаслідок конфлікту, за даними Вікіпедії, загинуло 175 грузинських військових, кількість втрат серед мирного населення не уточнюється.
Натомість, з боку РФ і "ополченців" 67 загиблих, 323 поранених.

Якщо робити висновки, то Росія не припиняє свою агресивну політику й досі. Війна в Україні - чергове підтвердження. Вся проблема в тому, що Росія не бажає, щоб країни колишнього СРСР приєднувались до НАТО, а Грузія мала таке бажання. Це є однією з тих причин, через які тоталітарна Росія напала на православну Грузію.

Детальніше в цій категорії: « 27 липня 17 серпня »