24 серпня

Субота, 23 серпня 2014 18:52 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
{google}http://shyptur.if.ua/?page_id=522{/google}

24 серпня, якраз на День незалежності України, коли наша рідна ненька переживає неабияке піднесення, в селі Радча Тисменицького району Івано-Франківської області народився  Богдан Шиптур, відомий український композитор і педагог, член Національної спілки композиторів (1987), голова Івано-Франківської регіональної організації НСКУ (2005), лауреат обласних премій ім. М. Ірчана (1985), ім. Д. Січинського (1987), ім. В. Стефаника (2000), Заслужений діяч мистецтв України (2008).

Понад 25 років разом з батьком співав у Радчанській Заслуженій народній чоловічій хоровій капелі під керівництвом заслуженого працівника культури України Б.Волосянка. Професійну освіту здобув в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського (1970) та Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка (1980). Після закінчення навчання  незмінно продовжує викладати композицію та інструментознавство у Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського.

Першим у 90-х роках репринтним способом за власні кошти випустив хорові твори Д. Січинського, що не друкувалися до цього — «Службу Божу» та «Минули літа молодії» (сл. Т. Шевченка).

Богдан Шиптур - автор великої кількості колоритних творів у різних жанрах: від обробок народних пісень — до великих хорових і симфонічних полотен. Про творчість цього композитора та педагога Львівське телебачення відзняло два музичні фільми. http://shyptur.if.ua/

Детальніше в цій категорії: « 23 серпня 25 серпня »