Дочка двох академіків

Субота, 14 лютого 2015 21:57 Автор 
Оцініть матеріал!
(6 голосів)

0_9820b_d480155d_XXL.jpg

     1 лютого (14 лютого) 1884 року народилась Маргарита Судковська-Лагранж, дочка двох художників-академіків:

батька, який дав Маргариті життя, проте покинув світ через рік після народження дочки, українського художника-мариніста Руфина (Руфіна) Гавриловича (Гавриїловича) Судковського, родом з Очакова на Миколаївщині (до речі, прізвище Судковський після висвячення в православні священники взяв дід Руфина Діонісій, родове прізвище до того було Сусідко),

    та батька, який влився в сім'ю невдовзі після смерті Руфина Судковського, учителя, вихователя, наставника, опікуна до останніх днів свого життя, відомого українського художника Миколи Самокиша, родом з Ніжина на Чернігівщині.

   Дружиною обох художників та матір'ю Маргарити була модна на той час наближена до царського двору дуже талановита російська художниця, ілюстратор Олена Судковська-Самокиш (до заміжжя Бенард, хрещена в євангельській лютеранській церкві в Санкт-Петербурзі, яку відвідував батько художниці, хоча мати Олени належала до римо-католицької громади).

      o36d7be8b91be.jpg                         

  Чималу роль у вихованні Маргарити відіграв також батько Руфина. Священник Гавриїл Судковський з Очакова був призначений разом з Оленою Судковською опікуном Маргарити, на ньому за законом лежала відповідальність за розумне використання (на користь Маргарити) чималого спадку, який залишив сім'ї по собі Руфин.

   Революція та її наслідки, такі, як голод, бідність, розлучення батьків, смерть чоловіка (В.Лагранжа), підірвали душевне здоров'я Маргарити. Кожний з батьків намагався допомагати чим міг своїй дочці та внукам, проте з мистецького горизонту її постать практично щезла. Маргарита прожила до 1970 року. Померла в Москві.

 

z-imniy-pejzazh-s-lunoy.jpgp-ejzazh-s-lunoy.jpg

Детальніше в цій категорії: « Jestem prawdziwym lwowiakiem 17 лютого »