10 червня 1911 року, народився «дід Панас»

Середа, 10 червня 2015 06:36 Автор 
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Сьогодні виповнюється 104 роки від дня народження українського актора Петра Юхимовича Весклярова — більш відомого як Дід Панас із "Вечірньої казки".

"Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка. Це я, дід Панас..." - так зазвичай починав свою вечірню казку знаменитий ведучий програми "На добраніч, діти".

З розкішними козацькими вусами, у незмінній вишиванці він звертався до української малечі з інтер'єру простої сільської хати, прикрашеної вишитими рушниками. І розповідав неодмінно українські казки.

Незмінна сорочка-вишиванка та україномовні казки (їх тексти Вескляров часто писав сам) нерідко потрапляли "під роздачу" в часи боротьби з націоналізмом. У сімдесяті роки навіть було кілька спроб закрити програму або замінити Діда Панаса кимось іншим. Проте обурені глядачі завалювали редакцію листами і вимагали повернути улюбленого казкаря на екран.

Через це Діда Панаса свого часу навіть звинувачували в націоналізмі. Зате малеча його дуже любила, вважаючи дідуся з телевізора своїм, рідним. А от про життя цієї непересічної людини ми знаємо зовсім мало. Навіть справжнє ім'я та прізвище Діда Панаса мало кому відоме.

Так от улюбленця української малечі радянських часів насправді звали Петром. Народився Петро Юхимович Вескляров 10 червня 1911 року в нинішньому райцентрі Тальне, що на Черкащині. 

Вескляров Петро Юхимович український актор, телеведучий, заслужений артист України.

Великого розголосу набула легенда про те, що він у прямому ефірісказав фразу в кінці передачі: “Ось така ху#ня, малята...”

Ця фраза стала “крилатою” і по цей день.

Пропоную переглянути єдиний випуск програми “Вечірня казка” (1984 рік) з улюбленцем дітлахів Дідом Панасом, який зберігся в архівах національного телебачення. Адже дід розказував всі казки наживо, у прямому ефірі без будь-яких попередніх записів.