Цього дня з України на Росію перевезено останні ядерні ракети в обмін на "гарантії безпеки".

Середа, 01 червня 2016 10:57 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Чорний день календаря: 1 червня 1996 - з України на Росію перевезено останні ядерні ракети в обмін на "гарантії безпеки".

Після розпаду Радянського Союзу і проголошення в 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене досить сучасними зразками озброєння, військової техніки та ядерною зброєю.

Загалом, на території України на той час дислокувалися три загальновійськові та дві танкові армії, ракетна армія, армійський корпус, чотири повітряні армії, окрема армія Протиповітряної оборони (ППО) та Чорноморський флот.

На кінець 1996 року кількість озброєнь та військової техніки зменшилася: вертольотів - майже на 250 одиниць, бойових літаків - на 600 одиниць, кількість танків та бойових броньованих машин скоротилася майже на 2400 і 2000 одиниць відповідно. До цього часу було скорочено понад 3,5 тисячі різноманітних військових структур і майже 410 тисяч чоловік особового складу.

В той період відбувався процес створення власного війська, в основу якого були закладені політичне рішення керівництва України стосовно без'ядерного і позаблокового статусу держави. На ті ж роки і припадає реалізація ядерного роззброєння України.

Без'ядерною державою Україна стала в 1996 році за рішенням тодішнього Президента країни Леоніда Кравчука. Сотні міжконтинентальних балістичних ракет були демонтовані, боєголовки вивезені. Ліквідація міжконтинентальних балістичних ракет на території України здійснювалася за сприяння США. Цю подію без перебільшення можна вважати однією із найбільш значних історичних подій кінця ХХ століття, адже вперше в історії держава добровільно відмовилася від володіння ядерною зброєю, яка надавала країні відповідний статус у нашому мілітаризованому світі. Саме 1 червня 1996 року з території України було вивезено останні ядерні боєзаряди.