22 червня 1941 – кінець дружби Сталіна і Гітлера, початок війни між тиранами.

Середа, 22 червня 2016 08:09 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У вересні 1939 року комуністичний СРСР вступив в Другу світову війну на боці нацистської Німеччини. Комуністи і нацисти поділили між собою Європу, втягнувши Світ у найглобальніший військовий конфлікт в історії Землі.

22 червня 1941 року дружба Сталіна і Гітлера закінчилась, бо втамувати диявольські імперські апетити було неможливо – кожен з них прагнув захопити собі більше територій. Сталін готувався напасти першим на Гітлера, але не встиг.
Від амбіцій цих двох божевільних тиранів більш за все постраждала Україна, бо стала найбільшим у світі полем бою між тоталітарними режимами, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової війни.
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок цієї війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом, безповоротні втрати України склали 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл.
Жити в радянських міфах, як і в будь-яких інших, – соромно, принизливо і небезпечно. Соромно, бо вони розраховані на неосвіченість людей, принизливо, бо вони позбавляють свободи та виховують рабську свідомість, небезпечно, бо вони призводять до війн і катастроф.
Правда потребує сміливості та відповідальності, бо для багатьох вона неприємна. Але правду треба знати, щоб бути вільними і рухатися вперед.