Майдан, це точка неповернення.

Вівторок, 22 листопада 2016 16:57 Автор 
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

 

1459289_565036950243460_511037079_n.jpg    GRB_9331-670x445.jpg

Adam Stec Майдан, це точка неповернення.

Давид Українець

НА БАРИКАДАХ ЗІБРАНИХ ЗІ СНІГУ
(До річниці Революції Гідності)

На барикадах зібраних зі снігу,
Стояла гідність нової людини.
Дивилась з гордістю в оскали звіру,
За честь, за волю неньки України.

І як матусі рідній не тужити,
Приймає суть вкладає душу в неї.
Бо там в бою, її прекрасні діти,
У них життя, всі помисли, ідеї.

На барикадах зібраних зі снігу,
Стояла гідність живлюща любов’ю.
Єднанням явлена супроти лиху,
Спасала майбуття своєю кров’ю.

На барикадах зібраних зі снігу,
Стояла гідність силою своєю.
Ламала рабство, що слугує звіру,
Що кинув кістку голу із брехнею.

Раби голодні, люті у нестямі,
Якими прикривається прокляття.
Ховали совість під морозні брами,
Узявши в сатани його завзяття.

У мить тяжку в нестерпній тій образі,
На барикадах зібраних зі снігу.
Стояла гідність у ясній звитязі,
Поклавши хіт історії у книгу.

Іван Давиденко (Давид Українець)

Присмак гіркого полину і запах горілих шин – це треті роковини Майдану Гідності.
Сайт українців світу «Стожари» вітає мужніх дітей України з -

З Днем Гідності та Свободи, українці! Разом ми довели - ми єдині у прагненні бути незалежними та жити в демократичній країні! Пам'ятаємо і дякуємо кожному нашому Герою, який боровся і бореться за Україну!

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав громадян України з третьою річницею Революції гідності.

А ми пройдемось по сторінках наших Друзів…
Що Вони думають про цей важкий і трагічний день в історії України.

Україна. Згадати Все

УКРАЇНА. ЄВРОМАЙДАН.
ПОВЕРНЕННЯ ВТРАЧЕНОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
21 листопада 2013 року розпочався Євромайдан, коли Україна зробила найважливіший для своєї історії цивілізаційний вибір. Україна обрала європейський демократичний шлях розвитку, рішуче відмовившись бути колонією тоталітарної Російської імперії. Бо лише серед вільних демократичних країн Європейського Союзу Україна могла повернути свою втрачену незалежність. Так закінчилась багатовікова історія колонізації України.
Евромайдан розпочав неминучий розпад останньої в світі тоталітарної імперії.
Україна для Російської імперії завжди була ключовою складовою, бо саме у неї імперія викрала історію (історію Київської Русі). Тому вихід України з-під імперського впливу означав смерть імперії. Саме через це Росія розпочала криваву помсту: спочатку анексією Криму, а потім війною на Донбасі. Зараз весь світ бачить агонію імперії, яка заради свого виживання готова розпочати навіть світову війну.
Але розвиток людської цивілізації не залишив місця для будь-яких імперій. Вони мають відійти у минуле.

Марія Беднарчук

Київ. 21 листопада 2013 року. Майдан Незалежності.

Мороз й вогонь спалили тіло,
Та душу й серце вберегли від тліну.
Розправивши вгорі високо крила,
Небесна Сотня в Небо полетіла.

Вічна вам слава і шана!

 Ніна Виноградська.

Харківський майдан 2014 року. Всі патріоти були там, бо треба було показати владі, що ми є і що ми будемо стояти стільки, скільки треба. Але пам'ятаю, коли біля Шевченка поети хотіли читати вірші або звернутися до народу, то група, яка ПРИВАТИЗУВАЛА собі право обирати, кому дати слово на майдані, а кому ні, частіше відмовляли людям в цьому. І от зараз оті ПРИВАТИЗАТОРИ МАЙДАНУ пролізли до влади і роблять пристосуванську блюдолизну політику, ніяк не патріотичну. Вони засіли біля влади і гріються, поки їх не виметуть. Але вони створили коло лжепатріотів, що теж мають свої преференції. Ось такі наслідки Майдану у Харкові. І це болить, бо оця нечисть пролазить скрізь і отрутою наповнює душі людей.

1655846_1381180752145772_1916418371_n.jpg

Ukraine СrisisMediaCenter.

23 лютого 2015 р. · Kyiv, Kiev ·

Мама Романа Гурика, юного Героя Небесної Сотні: Якщо хтось мене запитує, хто твій син, я відповідаю: мій - це той, кучерявий.

Ірина Гурик... неймовірно гарна жінка, яка втратила неймовірно гарного сина... втратила заради нас з вами...

...декілька днів тому я спостерігав надзвичайно важку картину, яка гострими лезами врізалась мені в память... На початку вулиці Інститутської, де портрети героїв охороняють сірі цеглини, біля фото хлопця з кучерями, довго-довго на колінах вклонившись стояла молода дівчина - без сумніву, обірване кохання Романа... А люди, затримуючи дихання... немов лебідине піря, тихенько пролітали... Щоб, не дай боже, не сполохнути Вічність...

 

Rocksolyana Khmara

21 листопад 2015 р. ·

Так воно було...........Сьогодні, через два роки після цих буремних подій, я запитую себе: "А чи це справді була революція? За що ми стояли на Майдані, за що загинули найкращі з нас, наша "Небесна сотня", а нині вже не одна тисяча?"
Так. Це справді була революція Гідності, бо на Майдані були люди різних професій і віросповідань, вони говорили різними мовами, бо ж там були навіть англійські і шведські українці в четвертому і п"ятому поколіннях, і ці люди готові були померти і помирали за нашу Свободу! І нехай на Майдані було всього 5 відсотків людей, але ще тисячі і тисячі співчуваючих з хвилюванням спотерігали за цими подіями. Весь світ завмер, бачачи, як люди гинуть на нашому Майдані за Гідність,Честь і Волю! Знаєте, а це велика рідкість, в нашому ситому 21 столітті, в центрі Європи. Майдан нам дав розуміння того, що Ми- гідний і гордий народ! Що ми можемо дуже багато, якщо згуртуємося навколо великих цінностей! Можемо організуватися і налякати цілу тоталітарну державну махіну на чолі з її президентом, змушуючи його втекти, залишивши свої землі, будинки і награбоване добро! Можемо, практично з голими руками протистояти найбільш сучасно укомплектованій армії світу! Можемо навіть озброювати, годувати і одягати цілу армію спротиву! Можемо дивувати цілий світ силою свого Духу і віри в Перемогу! Тому, щиро вітаю вас, мої рідні, з черговою річницею Революції Гідності! І сміливо кажу -" Я горджуся своїм народом! Нам є чим пишатися і нам є, що святкувати!" Зі святом Тебе, мій народе!

_1.jpg

Марія Дзюба

Багато дискусій з приводу чи святкувати і чи вітати один одного з річницею Революції та Днем свободи і гідності.

Мені все ж хочеться привітати НАС УСІХ з цим непростим і спірним фактом нашого життя.
Хочеться привітати не звичайно, а так, щоб дістало, дійшло і просто щоб ми ЗНАЛИ !!!!!!

Є такий анекдот:
Іде москаль з торбиною і зустрічає гуцула.
- Ей, гуцул, у меня тут бутилка харошего самагона і закуска єсть, разделишь трапезу?
- Йо.
Гуцул на пару випив, смачно закусив і як заїде москалеві в пику. А той вражено:
- За что?????
- Аби-с знав!!!!

А тепер сталося навпаки: АБИ МИ ВСІ ЗНАЛИ, як не доводити розпочатого діла до кінця, як терпеливо хавати те, що не хавається, як "пускати свиней під стіл", як займатися ідіотським всепрощенням, бо, мовляв, і нам проститься.
А що нам має проститися??? Ми що, збираємося наперед страхуватися від того, що таким чином свідомо програмуємо себе на всякі гріхопадіння? На злодійства, на підлість, на зради, на здирства, на брехню і таке інше????

Якщо так, то знаймо, що НАМ опісля всієї невинно-пролитої крові ПРОСТО і НАВІДМАШ заїхали в пику, в душу і серце, щоб витерти криваві підошви об нашу Гідність і Свободу.
Ми їх знали давно і дозволили їм, після такого неймовірного трагізму!!!! знову прийти, засісти і робити це "ПО-НОВОМУ".

Gromov Igor

Перекрити центр Києва на честь "дня Свободи та Гідності"- це чистий Орвел. @ Wlad Wasyliuk

Я би додав троха колючого дроту по периметру, шоб підкреслити рівень свободи. Дрот, само собою, пофарбував би у жовто-синій, шоб підкреслити рівень гідності. @ Лев Фоменко

Анна Земко

Дивний ми народ все-таки... Начебто завжди прагли Свободи... Страшною ціною ми отримали вистражданий День Свободи((
Минуло ТРИ роки, як почався Наш Майдан, який збирав мільйони. І сьогодні, 21 листопада, ввечері нас там зібралося ну сотні три-чотири...
Мєнтів було більше... Вже не було рамок, проти мєнти були всюди -- на Майдані, на Інститутській, на Заньковецької, на Лютеранській((( Подивилася зверху на зграю мєнтовських машин з мигалками біля ахметівського ЦУМа... Спеціально вирішила пішки пройти "городами".
Найприкольніше, що синагогу на Шота Руставелі очепили потрійним колом спецназівці. Я їх з усмішкою спитала, від кого охороняють... Зиркали, як скажені пси(((
...А на Майдані біля стели виступали ОУНівці і "правосєки" (знов російською гаркавив Артем Скоропадський -- коли вже українську вивчить:)? -- ганьба браття-ДУКівці, ганьба!)... Говорили ТЕ саме: що Революція не закінчилася, що нас обдурили, що влада підступна, що..., що..., що...
Палали шини -- так для антуражу... Але запах був справжній...
Люди вдивлялися в обличчя одне одного, наче намагалися взнати -- ти був?, а ти?, а ти?, а, може, ти?.. Начебто якось незручно нам всім було -- тим, що прийшли(((
Потім Коханівський (ОУН) закликав йти до офісу Медведчука. Мені то стало НЕЦІКАВО... І я пішла на Інститутську, поклонилася Героям (сфоткала лише одне обличчі на Стіні Пам"яті, далі сів смартфон...) Біля каплички і Хреста було зовсім пусто... Вибачилася і пішла пішки до свого 40 тролейбуса...
Було сумно... Так, наче знов обманули надії...

Оксана Собко Не "мєнти" а поліція.
І правильно що були скрізь - якщо на майдані агенти кремля такі як Артем Бичков (Бичков він а не "скоропадський" - то його псевдо, і паспорт вибрав в севастополі російський коли їхав в москву вчитися.. Україна йому до лампочки була). Бо такі як вони мають намір перевороту і розстрілів "олігархів", майно яких треба поділити (ну чисто більшовицькі плани)..
А від гранати яку жбурнули під ВР загинуло кілька строчників, і поранені хлопченята були страшно.. я провідувала тоді в Лук'янівському госпіталі військових - і вони там лежали.. кишківник посічений, на голові розріз із швами сантиметрів 10… деякі осколки сказали що всереднині кістки і вийняти ніколи не вдасться..
І тому такі "малюнки" не сприймаю - після того як бачила ЩО стається з людьми після кидання гранати. А якби не було тих рамок і знов пронесли і кинули гранату?.. - тоді всі би сказали: безсовісні! не могли організувати безпеку, в країні війна а вони.. теж би були претензії. і інвалідності, і державні кошти на пенсії по інвалідності, скалічені долі.. в Ізраїлі таке давно норма, і нам пора звикнути - поки не закінчиться війна і не замовкнуть "радикали" які не збираються БУДУВАТИ, а їх завдання - ЗРУЙНУВАТИ все до основанья. ..а затєм... все, України не буде.

Олександр Сопронюк

МАЙДАН: ТРИ РОКИ ОД ТІЄЇ ОСЕНИ…

Згадую.Тоді були названі перших 25 чиновників, причетних до розправ на Майдані. Громадська Комісія з розслідування та запобігання порушенням прав людини в Україні розпочала складати список найвищих посадових осіб, причетних до неправомірного застосування сили проти учасників акцій протесту. Про це повідомив Громадський сектор Євромайдану. «Таке рішення комісії, зокрема, узгоджується з намірами Ради Європейського Союзу, а саме: якнайшвидше визначити список українських високопосадовців, щодо яких будуть застосовані персональні санкції», — заявив голова комісії, доктор юридичних наук, професор НаУКМА, Надзвичайний і Повноважний Посол України, суддя Міжнародного Кримінального Трибуналу з колишньої Югославії (2002—2005 рр.) Володимир Василенко.

У процесі фіксації порушень прав людини комісія уклала список посадовців, причетних до репресій проти українського народу. На цьому етапі до переліку чиновників було заведено 25 осіб (посади вказані станом на 21 лютого 2014р.), серед них: Віктор Янукович — президент України; Андрій Клюєв — глава Адміністрації президента України, екс-секретар РНБО; Сергій Арбузов – виконуючий обов’язки прем’єр-міністра України; Віталій Захарченко — в.о. міністра внутрішніх справ; Віктор Пшонка — генеральний прокурор України; Андрій Портнов — перший заступник глави Адміністрації президента України; Олена Лукаш — в.о. міністра юстиції України; Юрій Бойко — в.о. віце-прем’єр-міністра України; Леонід Кожара — в.о. міністра закордонних справ України; Володимир Рибак — голова Верховної Ради України; Микола Азаров — екс-прем’єр-міністр України; Олександр Попов — екс-голова КМДА; Володимир Сівкович — заступник секретаря РНБО; Валерій Коряк — екс-начальник ГУ МВС України в м.Києві; Петро Федчук — екс-заступник начальника ГУ МВС України в м. Києві; народні депутати України Володимир Олійник, Олександр Єфремов, Юрій Мірошниченко, Вадим Колесніченко, Михайло Чечетов, Олександр Царьов, Олена Бондаренко; Геннадій Кернес — міський голова Харкова; Михайло Добкін — голова Харківської ОДА; Володимир Константинов — голова Верховної Ради АР Крим..

Нагадаю:
109 героїв загинуло.
З55 пропало безвісти.
Понад 1000 чоловік – по лікарнях.
Постраждало назагал за українську волю 1582 українці.

Михайло Чечетов, царство йому небесне, вже ТАМ. Чого-чому чи помогли чи сам – то нам не буде знати. Ніколи. Далі – popsa: коло решти – кільчимось… кублимось… вовтузимось… Заухвалюють-замажуть, забалакають-забрешуть-забудуть… Поки що ніхто з винних не засуджений і не покараний. Юрій Бойко – той узагалі здрастує!
Це – один із «результатів». За три роки.
На цю, вечірню, годину – все.

Олександр СОПРОНЮК

Віталій Матяш Я, наприклад, думаю, що Олександр Сапронюк коли запитує: "Чому ми не воюємо?", - має рацію. Цими днями ООН офіційно визнала факт наявності війни між Росією й Україно та факт окупації Рф українськиї земель. .Отож, українці тепер можуть сміливо йти в наступ, відвойовувати втрачене. А скніти в окопах, ховаючися від розриву чергової міни від московських терористів сепарів, не наше завдання. Це скоро скінчиться погано. Людина на фронті не може морально довгий час так принижуватися ворогом.

Дмитро Пожоджук

Згадаймо про Майдан. У демократичній Україні убивці й досі на волі, а кращі сини України віддали своє життя за Україну. Чи це по-європейськи?

Конец формы

Тетяна Васильковська Віра, надія, сльози, біль та розчарування...Майдан...Труни, які плили по морю людських сліз, стільки втрат, і нічого не змінилося...боляче від того, що не змогли завершити того, за що боролися наші Герої Небесної Сотні...

Maria Kozak Боротьба триває...тільки на користь олігархату, а українців з кожним днем стає все менше й менше.. Хто на війні, хто на жахливих дорогах, хто від недоїдання та хвороб... Хто не витримує напруження й доброаільно зводить рахунки з жтттям... Сумно, гнітить відчуття безвиході... Стан депресії, як ракова пухлина роз'їдає душі (((

.jpg

Andrey Smirnov

У нас отпраздновали в Ресторане и печеньки с кофейком выпили перед стендом-расстреляных и убитых.Выглядело -это как то странно*Смеялись.радовались.что стали Депутатами-рассказывали кто что отжал кто у кого что ограбил и сколько Лмов от Рыгов получил.Хвастались новыи любовницами.Ну это же Реальна перемога....а Одна Бабшка-шла и остановившись.посмотрела и Сказала...Кто вас выродки наклепав----А Радость на Крови перетекла в Ресторан и Сауны)))

Александр Хаджинов

Как же всё достало.
Безумно скучаю по майдану.
Не потому, что не хочется наблюдать как растёт сын и воспитывать его. Не потому, что не хочется работать и заниматься любимым делом, не потому, что не хочется полежать в тёплой ванной и в тёплой постеле смотря с любимой фильм и обнимаясь планировать очередное путешествие...
Скучаю за майданом потому, что это было самое безопасное место на земле. Припарковавшись на Европейке не хотелось уезжать. Там были однодумов с которыми мы одинаково воняли дымом который просачивался в нас от горящих шин или бочек возле которых мы грелись и мечтали о светлом будущем Украины и наших детей... не пугали выстрелы, разрывы шумо-световых и даже когда в тебя попадает очередная резинка это тебя только заводило ещё больше...
Но больше всего вдохновляли люди которые рядом, однодумов которые как и ты вышли туда не за пороха, кролика или Кличка, а против системы гнилой системы в которой утонула вся власть, каждый чиновник и каждый орган находящийся в организме Украины. И тогда было легче, ты каждый день видел этих людей и общался с ними.
А сейчас не понятно что происходит, все словно забыли о целях скотовоз начинали. Угрожают друг другу копаются в белье, переходят на личности и заставляют тем самым опускать руки высасывая последние остатки веры... не знаю был ли это план теперешних правителей, искусственно ли поднималась репутация некоторых волонтёров или нет. Знаю одно что
Юрий Касьянов единственный человек которого я одинаково часто встречал, что на майдане, что одним из самых первых на передовой. Один из не многих в котором я не разу, не усомнился . Потому что своими глазами наблюдал всё что он делает с начала самого Майдана и по сей день.
И знаю точно, что никогда не стану на сторону власти пока у нас не работают суды, Прокуратура, правоохранительные органы, медицина, Сбу... Пока не наказаны те кто нажимал курок, избивал дубинками, раздел Козака и отдавал приказы. Пока президент не покажет, что он на стороне народа, что он ценит каждого честного человека и каждого солдата обороняющего фронт. Пока работает Липецкая фабрика конфеты с которой во всю продаются на востоке.
И пока я это это, каждый покрывающий его будет для меня таким же... А если не всё так просто и он не может справиться тогда зачем нам такой президент.
Не забывайте что только вместе мы можем победить. Майдан вытянули именно простые люди именно те которые плечом к плечу участвовали в боях. Когда стреляли не было ни пороха ни кули в лоба. Погибали и погибают простые люди. Не забывайте об этом...

_видели_когда-нибудь_читающих_протестующих__Это_Киев_и_мы_переполнены_чувством_гордости.jpg

Дара Корній

Усіх, хто не зрадив Майдан, хто не скурвився під тиском заробітчанства, обставин, позірної слави та примарності влади, зі святом Гідності та Свободи!
Слава Україні!