11 жовтня

П'ятниця, 11 жовтня 2013 00:10 Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
{YouTube}http://www.youtube.com/watch?v=QUP4_FCv_LU{/YouTube} Leff Pouishnoff plays Chopin

Лев Миколайович Пишнов (Leff Pouishnoff)  (11 жовтня (за старим стилем 29 вересня) 1891, Одеса, Україна - 28 травня 1959, Лондон, Великобританія)  -  славетний піаніст старої романтичної школи, відомий виконавець творів Фредеріка Шопена,  композитор світового рівня.
Як виконавець Лев Миколайович дозволяв собі 
вільне трактування,  його буйна фантазія одних слухачів дратувала, у інших викликала море захоплення та зривала шквал оплесків. Музикант Андріанова-Ряднова у своїх спогадах згадує виступ Пишнова, який докладав зусиль разом з Адольфом Швейгером в організації музичної школи в Грузії,  у Тифлісі (Тбілісі), де Пишнов виконував польку відомого композитора С.Рахманінова, він ввів у твір свої музичні викрутаси. "Це плетіння звуків Рахманінову дуже сподобалося, і він, сміючись по-дитячому заразливо, сказав, що ця майстерна фантазія Пишнова його, як автора, не ображає"(http://www.senar.ru/memoirs/Andrianova-Ryadnova/). До речі, у тому турі в Грузію, який був організований для виконання творів Сергія Рахманінова разом з Рахманіновим брав участь також відомий піаніст та диригент Олександр Зілоті, теж родом з України, який народився лише на два дні раніше  (27 вересня (9 жовтня) 1863, Харків - 8 грудня 1945, Нью-Йорк, США) від Пушнова. 
    Лев Миколайович  походив з аристократичної родини. У своїх спогадах каже, що пологи матері почались під час концерту, на якому виступав італійський співак Естер Маззолені в Одесі. З дитинства майбутній віртуоз навчався гри на фортепіано, у десять років дав два публічних концерти. Його батько намагався відвернути увагу хлопця від музики і завантажував вивченням шкільних предметів, до речі, особливий інтерес у хлопчика викликала хімія. У віці 14 років, після смерті батька (1900 р.), юнак приєднався до компанії оркестру Державної опери, але випадкова зустріч з Федором Шаляпіним  зумовила  продовження  занять на улюбленому інструменті ( піаніно).
   Пізніше композитор навчався в Санкт-Петербурзькій консерваторії. Був одним з найблискучіших студентів свого часу, у 1910 році отримав  диплом першого класу, золоту медаль і грошову премію ( еквівалентну 120 £ ) на подорож до Європи. Не відразу почав кар'єру - спочатку вирішив зробити музичну подорож по різних європейських країнах, вивчав  музику цих країн і  набирався досвіду.
    Повернувшись до Росії,  дав сольний концерт  з  угорським скрипалем Леопольдом Ауером , після чого зробив сольне турне. Його міжнародна репутація зростала, але Перша світова війна  кардинально змінила долю. Проблеми з зором (короткозорість) порятували від військової служби, але піаніста все ж  призначили грати у військових таборах і  перед пораненими.
    Революція застала Пишнова у Росії.  Проте в 1919 році у Льва Миколайовича з'явилась можливість зробити концертний тур в Персії ( Ірані ) у якості  першого видатного європейського піаніста.  Після  успішного завершення туру Пишнов повернувся в Росію, проте  незабаром втік через російський кордон і попрямував до Парижа. У 1920 році він  переїхав до Лондона, де його на той час ніхто не знав, але після того, як піаніст дав свій перший і вельми відомий сольний концерт у Вігмор-холі 2 лютого 1921 року, його високо оцінив Ернест Ньюмен . З цього моменту  Лев Миколайович розпочав успішну кар'єру  у Великобританії і здобув популярність у Європі.
   Концертував  по всій Великобританії, зокрема у залі королеви і Королівському Альберт-холі , з оркестром Халле в Манчестері і з шотландським оркестром. Його численні твори для оркестру, скрипки і фортепіано публікувались ще за життя. Композитор  регулярно відвідував Францію, Німеччину , Бельгію та Нідерланди , був у Сполучених Штатах. 
 Йому пощастило бути одним з перших піаністів, які взяли участь у трансляції з Савой Хіллу ( 1925 р.), а в 1938 році він став першим, кого транслювали по телебаченню з Александрівського палацу . Під час Другої світової війни композитор виступав з концертами перед робітниками на заводах, шахтах, у портах,  виїжджав з великими турами на Близький Схід.
  Ним зроблено  багато записів, особливо Шопена і Ліста . Його надзвичайна  техніка і делікатність, чутливість до нюансів без зніженості  отримували неймовірно високі  оцінки від деяких критиків. Вдова композитора,  колишня учениця, ім'я якої Дороті, померла через три тижні після його смерті.(http://www.exacteditions.com/read/gramophone/april-1938-32688/3/3/,   http://en.wikipedia.org/wiki/Leff_Pouishnoff ,   http://www.classicalforum.ru/index.php?topic=7469.0