16 жовтня

Вівторок, 15 жовтня 2013 17:56 Автор 
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=_UC8jbb1SZU{/YouTube} Schumann - S. Richter

   16 жовтня 1813 р. у м. Львові, тоді Лемберзі, народилась Юлія (Джулія) фон Вебенау (Julie (Weber Edle) von Webenau, пізніше у заміжжі  Брітто, Julia de Britto) , з дому Бароні фон Кавалькабо, у майбутньому відомий австрійсько-німецький піаніст і композитор. Юлія походила з сім'ї радника львівського губернатора Луїса Каєтана Бароні Кавалькабо та значно молодшої матері Йозефіни (Джозефіни) Бароні Кавалькабо з дому Кастільйоні, співачки-дилетантки, з якою композитор і піаніст-віртуоз Франц Ксавер Моцарт, один із синів Вольфганга Амадея Моцарта, внук Леопольда Моцарта, який затримався у Галичині на 30 років, мав  довготривалий роман. Йозефіна, графиня, меценатка композитора і співвласниця заснованого композитором досить успішного хору Товариства Св. Цецилії (Cäcilien-Chor, хор проіснував до 1829 року), діяльність якого висвітлювала  тогочасна австрійська преса, надала притулок Францу Ксаверу Вольфгангу Моцарту - багато років він жив у львівському будинку Кавалькабо (колишній Єзуїтський провулок , тепер вулиця Гнатюка), давав уроки музики Юлії, у якої змалечку виявились неабиякі музичні здібності . Франц Ксавер ніколи за життя не одружувався і, як відомо,  Йозефіна, якій композитор присвятив свою сонату для віолончелі, стала єдиним спадкоємцем композитора після його смерті.

Humoreske1.jpg

 

 

    Зі Львова Юлія переїхала до Ляйпцігу, де у 1835 році познайомилась з Робертом Шуманом, роками вела з ним, а також іншими музикантами, листування. Після нової зустрічі з Р. Шуманом у Відні композитор з вдячністю за співпрацю присвятив Юлії (1838 р) свою Гумореску  ( Robert Schumann Humoreske opus 20 (1838) Frau Julie von Webenau geb. Baronin-Cavalcabo gewidmet. )

  Спочатку композитор хотів присвятити Юлії,  як жінці, яка мала великий вплив на чоловіків (талантом та сексуальною привабливістю) Арабеску (Arabesque (Op. 18)), проте зупинився на Гуморесці.  Музична спадщина Юлії досить значна, багато з її творів створені для вокалу. (http://de.wikipedia.org/wiki/Julie_von_Webenauhttp://www.classicsonline.com/catalogue/product.aspx?pid=526125#).Твори Юлії фон Вебенау вихоли друком за її життя (видавництво “Брайткопф і Гертль”, Ляпціг ) і про них досить схвально відгукувалась “Ляйпцігська музична  газета”(http://www.ji.lviv.ua/n29texts/kyjanovska.htm).

   Померла Юлія фон Вебенау 2 липня 1877 року в м. Граці в  Австрії. (http://toolserver.org/~apper/pd/person/Julie_von_Webenau)   Вільма фон Вебенау, внучка Юлії, також стала відомим композитором.

 

 

 

 

220px-Coat-webenau.jpgHumoreske1.jpg

Детальніше в цій категорії: « 24 березня 26 березня »