Як вберегтися від обмеження виїзду за кордон

Четвер, 21 липня 2016 08:04 Автор  Опубліковано в Дитяча кімната Прочитано 1821 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прийшов час відпустки, Ви успішно відкрили шенгенську візу, оплатили п'ятизірковий готель, авіапереліт з трансфером. І начебто все добре ...

Але на кордоні Вас можуть просто не випустити через штраф у 100 гривень, про який Ви навіть не знали.

 

 

До найпоширеніших причин для обмеження виїзду за межі України для її громадян можна віднести:

    Наявність заборгованості: по кредиту, аліментів, борги по за житлово-комунальні послуги  або несплачений штраф за порушення правил дорожнього руху;
    
Перебування в розшуку (наприклад, за невиконання військового обов'язку).

І якщо щодо можливого обмеження виїзду через невиконання військового обов'язку можна здогадуватися, проблеми з виїздом через інші види заборгованості можуть стати неприємним сюрпризом.

Щоб дізнатися, чи немає Вас в списках «невиїзних», в першу чергу слід звернутися з письмовою заявою довільної форми в Державну прикордонну службу України (до заяви необхідно додати копії заповнених сторінок паспорта).

Саме цей державний орган наділений повноваженнями вести список осіб, яким тимчасово обмежено виїзд за межі України. http://dpsu.gov.ua/.

Радимо продублювати заяву також на електронну пошту прикордонної служби: так ви оперативніше дізнаєтеся інформацію.

Зверніть увагу, що на листи з поштових скриньок, зареєстрованих не в українській доменній групі, відповіді Вам скоріше за все не дадуть.

Згідно із законом, вам повинні відповісти в перебігу місяця з моменту отримання Вашої заяви, але позитивна практика показує, що відповіді на електронні листи приходять протягом 5 днів, а на письмовий запит - протягом 14 днів.