Між Україною та Ісландією підписано угоду про спрощення оформлення віз Рекомендовані

П'ятниця, 27 вересня 2013 10:07 Автор  Марта Патика Опубліковано в Дитяча кімната Прочитано 2666 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара підписав із своїм колегою Міністром закордонних справ Ісландії Гуннаром Свеінссоном Угоду про спрощення оформлення віз та про реадмісію осіб. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

На засідані 68-ї сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку міністри України та Ісландії підписали дві угоди між урядами країн - про спрощення оформлення віз та реадмісію осіб..

 «Укладення Угод сприятиме розвитку українсько-ісландських партнерських відносин, інтенсифікації контактів в економічній, туристичній та правоохоронній сферах», - йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

Під час зустрічі міністри обговорили низку питань в економічній сфері в договорі ЄАВТ. Сторони також констатували необхідність обміну візитами високого рівня.

Серед пріоритетних напрямків співробітництва під час переговорів визначили спільні інвестиційні проекти у рибальстві, енергетиці, сільському господарстві, транспорті та зв’язку.

довідково:

Республіка Ісландія визнала незалежність України 19 січня 1992 р. 3 30 березня 1992 р. були встановлені дипломатичні відносини між двома країнами.

Інтереси України в Ісландії представляє за сумісництвом Посольство України у Фінляндській Республіці, в той час як інтереси Ісландії в України представляє за сумісництвом Посольство Ісландії у Фінляндській Республіці.

У травні 2002 р. відкрито Почесне консульство України в Ісландії.

У жовтні 2003 р. відкрито Почесне консульство Ісландії в Україні.

Політичне співробітництво
Політичне співробітництво між Україною та Ісландією базується на принципах взаєморозуміння, довіри та кооперації у міжнародних інституціях, зокрема в рамках ООН, РЄ, ОБСЄ та РДБМ (Ради держав Балтійського моря). Співробітництво в міжнародних організаціях полягає в основному у взаємній підтримці кандидатур у ході виборів до керівних органів цих організацій.

Українці в Ісландії

Українців можна часто зустріти в православному приході Святого Миколая. В місцевому храмі є ікона Св. Йова Почаївського, Новий Заповіт українською мовою.

В Ісландії проживають вихідці з багатьох міст та сіл України. Є група молодих українців, які приїхали до Ісландії для догляду за дітьми в ісландських сім'ях. Деякі молоді українці навчаються в Університеті Ісландії. Є декілька мішаних україно-ісландських сімей (в осн. дружина українка — чоловік ісландець, є і навпаки) з дітьми мішаного ісландсько-українського походження.

В м. Коупавоґур в Ісландії діє український магазин «Карпати», власником котрого є уродженець Надвірної і де окрім українських продуктів можна купити в основному литовські і латвійські товари.

В Рейк'явіку діяли український греко-католицький священик о. Іван Загайкевич з дружиною (вихідці з м. Івано-Франківськ), які з дозволу рим. кат. єпископа Ісландії, щонеділі проводили богослужіння українською мовою в каплиці чернечого дому римо-католицьких сестер в Рейк'явіку. В серпні вони повернулися до Івано-Франківська. Восени Ісландію вдруге відвідав о. Євгеній Жабківський (настоятель храму УПЦ в с. Суботці на Кіровоградщині), співслужачи в православному храмі Рейк'явіку. З його участі (через організацію YMCA) було зібрано тисячі різдв'яних подарунків (контейнер) для українських сиріт від Ісландії.

джерело: wikipedia